Start Ogłoszenia duszpasterskie III Niedziela Wielkiego Postu - 4.03.2018

III Niedziela Wielkiego Postu - 4.03.2018

Email Drukuj PDF

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

4.03.2018r.

 

 • Jako chrześcijanie nie możemy ustawać w trudzie głoszenia Chrystusa ukrzyżowanego, który dla jednych jest zgorszeniem, a dla innych głupstwem. Nie możemy dać się uśpić duchowo i przestać korzystać z mocy i mądrości Bożej.
 • W przyszłą niedzielę – 11 marca – rozpoczniemy rekolekcje parafialne. Poprowadzi je ks. Tomasz Kancelarczyk – założyciel Bractwa Małych Stópek. Ogarnijmy modlitwą Księdza rekolekcjonistę i całą naszą parafię. Postarajmy się tak poukładać swoje prace i zajęcia, aby owocnie móc uczestniczyć w rekolekcjach. Nauki rekolekcyjne będą na mszach niedzielnych oraz w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 8.00 i 18.00. Równocześnie będą odbywać się rekolekcje dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 16. Młodzież i kandydatów do bierzmowania (wszystkie grupy) zapraszamy na spotkanie z ks. rekolekcjonistą w poniedziałek 12 marca po mszy św. o godz. 18.00.
 • Zachęcamy do uczestnictwa w Drodze Krzyżowej w piątki i Gorzkich Żalach w niedziele o 17.30.
 • Zapraszamy do włączenia się w przygotowanie śpiewów na liturgię Triduum Paschalnego. Chętnych zapraszamy na próby chóru w poniedziałki o godz. 19.00 w salce na piętrze Domu Parafialnego.
 • W najbliższą środę mszą św. o godz. 18.00 rozpocznie się przygotowanie do sakramentu małżeństwa. Spotkania będą w środy i czwartki przez 3 tygodnie (7, 8, 14, 15, 21, 22 marca wieczorem – od 19.00 do 20.30) oraz w sobotę 24 marca od godz. 9.00 do 17.00. Zapisy w kancelarii i zakrystii.
 • W czwartek 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Na mszach świętych będziemy modlić się w intencji wszystkich kobiet z naszej parafii. W tym dniu rozpoczniemy również nowennę ku czci św. Józefa przed naszą parafialną pielgrzymką do sanktuarium św. Józefa w sobotę 17 marca.
 • Serdecznie zapraszamy na skupienie wielkopostne dla młodzieży organizowane przez Duszpasterstwo Młodzieży Nazaretańskiej. Skupienie odbędzie się w niedzielę 11 marca o godz. 14.00 w Domu Parafialnym. Zgłoszenia i więcej informacji u s. Anastazji.
 • Pamiętajmy o pogłębianiu swojej wiary przez czytanie czasopism katolickich: Opiekuna, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Różańca i czasopism misyjnych.
 • Spotkanie członków Apostolatu Margaretka Diecezji Kaliskiej dnia 10 marca 2018 r. od godz. 15.00 w Wyższym Seminarium Duchownego w Kaliszu.
 • 11 marca w kościele ojców jezuitów odbędzie się „Spotkanie z Ojcem” – adoracja i uwielbienie w ramach inicjatywy fundacji Abba Pater. Rozpoczęcie mszą św. o godz. 19.00.
 • Zapraszamy na TRIDUUM RÓŻAŃCOWE w dniach 16-18 marca w Sanktuarium Świętego Józefa. Szczegóły na plakacie.
 • Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 4 w Kaliszu (ul. Polna 17), zaprasza uczniów i ich rodziców do zapisywania do klas 1, 4 i 7, w dniach od 26 lutego do 9 marca oraz na "drzwi otwarte" 9 marca (piątek 17.00–19.00). Szczegółowe informacje w sekretariacie szkoły. Również do 9 marca jest nabór do oddziałów przedszkolnych i klasy I w Szkole Podstawowej nr 16.
 • „Miłość jest boska” – pod takim hasłem Wspólnota Emmanuel zaprasza na weekendowe rekolekcja dla małżeństw 17-18.03. i 21-22.04. Zapisy u Pani Renaty – tel: 514 764 015; e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
 • Zapraszamy do wzięcia udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która już po raz drugi odbędzie się w naszej diecezji. EDk to ponad 40 km wędrówki w nocy, samotności i milczeniu. Rozważamy wtedy kolejne stacje drogi krzyżowej Jezusa. Wyruszymy 23 marca (piątek) z sanktuarium św. Józefa i pójdziemy sanktuarium Matki Bożej w Kotłowie (42 km). Szczegółowe informacje i zapisy na stronie internetowej EDK.