Start Ogłoszenia duszpasterskie IV Niedziela Wielkiego Postu - 11.03.2018

IV Niedziela Wielkiego Postu - 11.03.2018

Email Drukuj PDF

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

11.03.2018r.

 

 • Dziś, w połowie Wielkiego Postu, liturgia wzywa nas do radości. Cieszmy się z darów duchowych, jakie już otrzymaliśmy, i z tych, które dobry Bóg przygotowuje dla nas w czasie REKOLEKCJI PARAFIALNYCH.
 • Witamy serdecznie w naszej wspólnocie Ks. Tomasza Kancelarczyka – założyciela Bractwa Małych Stópek. Ogarnijmy modlitwą Księdza rekolekcjonistę i całą naszą parafię. Postarajmy się tak poukładać swoje prace i zajęcia, aby owocnie móc uczestniczyć w rekolekcjach. Nauki rekolekcyjne będą na mszach niedzielnych oraz w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 8.00 i 18.00. Równocześnie będą odbywać się rekolekcje dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 16. Młodzież i kandydatów do bierzmowania (wszystkie grupy) zapraszamy na spotkanie z ks. rekolekcjonistą w poniedziałek 12 marca po mszy św. o godz. 18.00. Natomiast dorosłych przygotowujących się do bierzmowania zapraszamy do udziału w całych rekolekcjach. Spowiedź szczególnie we wtorek od 7.30 i 17.30. Ofiary składane we wtorek i w środę przeznaczone są na dzieła, które prowadzi ks. Tomasz.
 • W środę i czwartek po mszy świętej wieczornej zapraszamy rodziców i dzieci komunijne na indywidualne spotkania z kapłanami w Domu Parafialnym. Zapisy na kartkach.
 • Zapraszamy do włączenia się w przygotowanie śpiewów na liturgię Triduum Paschalnego. Chętnych zapraszamy na próby chóru w poniedziałki o godz. 19.00 w salce na piętrze Domu Parafialnego.
 • Trwamy w nowennie do św. Józefa z racji naszej parafialnej pielgrzymki do sanktuarium św. Józefa w sobotę 17 marca. Najpierw o godz. 10.30 krótka modlitwa w naszym kościele, a po niej pójdziemy wspólnie do bazyliki. Na kartkach można napisać intencje, w których będziemy sprawować Eucharystię w sanktuarium. Jest to wielki dar łaski dla całej naszej ojczyzny, diecezji, parafii oraz naszych domów i rodzin.
 • DROGA KRZYŻOWA w piątek, GORZKIE ŻALE w niedzielę o godz. 17.30.
 • Kolejne spotkania w ramach przygotowania do małżeństwa w środę i czwartek o godz. 18.30 w Domu Parafialnym.
 • Diecezjalny Duszpasterz Par Niesakramentalnych zaprasza na rekolekcje wielkopostne Rodzina nie jest problemem tylko szansą, które odbędą się w sanktuarium Serca Jezusa Miłosiernego u ojców jezuitów. Poprowadzi o. Andrzej Lemiesz na temat adhortacji Amoris laetitia papieża Franciszka. Nauki rekolekcyjne w piątek i w sobotę o godz. 19.00, a zakończenie w niedzielę o godz. 16.00.
 • Zachęcamy do czytania czasopism katolickich.
 • Przypominamy o dzisiejszym Spotkaniu z Ojcem w kościele oo. jezuitów – adoracja i uwielbienie w ramach inicjatywy fundacji Abba Pater. Rozpoczęcie mszą św. o godz. 19.00.
 • „Miłość jest boska” – pod takim hasłem Wspólnota Emmanuel zaprasza na weekendowe rekolekcja dla małżeństw 17-18.03. i 21-22.04. Zapisy u Pani Renaty – tel: 514 764 015; e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
 • Zapraszamy do wzięcia udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która już po raz drugi odbędzie się w naszej diecezji. EDk to ponad 40 km wędrówki w nocy, samotności i milczeniu. Rozważamy wtedy kolejne stacje drogi krzyżowej Jezusa. Wyruszymy 23 marca (piątek) z sanktuarium św. Józefa i pójdziemy sanktuarium Matki Bożej w Kotłowie (42 km). Szczegółowe informacje i zapisy na stronie internetowej EDK.