Start Ogłoszenia duszpasterskie II Niedziela Wielkanocna - 8.04.2018

II Niedziela Wielkanocna - 8.04.2018

Email Drukuj PDF

II NIEDZIELA WIELKANOCNA

MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

8.04.2018r.

 

  • Pan Jezus powiedział do św. S Faustyny: „Nim przyjdę jako Sędzia sprawiedliwy, otwieram wpierw na oścież drzwi miłosierdzia Mojego. Kto nie chce przejść przez drzwi miłosierdzia, ten musi przejść przez drzwi sprawiedliwości Mojej…” (Dz. 1146). Korzystajmy owocnie z tych otwartych drzwi sakramentu miłosierdzia.
  • Zapraszamy dzisiaj na Godzinę Miłosierdzia w naszym kościele od godz. 14.30. Wieczorem w sanktuarium Serca Jezusa Miłosiernego kolejne Spotkanie z Ojcem – Źródło Miłosierdzia. Początek o godz. 19.00. Od dzisiaj rozpoczynamy również TYDZIEŃ MIŁOSIERDZIA.
  • Jutro obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesioną ze względu na Niedzielę Palmową; natomiast w piątek Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.
  • W poniedziałek w katedrze kaliskiej i sanktuarium św. Józefa odbędzie się Dzień Świętości Życia Kapłańskiego. Mszy świętej o godz. 12.00 w bazylice będzie przewodniczył bp Andrzej Czaja z Opola.
  • Spotkanie z kandydatami do bierzmowania: w środę o godz. 18.00 w kościele wszystkie grupy młodzieży (klasy VI, VII i gimnazjaliści); dorośli – w piątek po mszy św. wieczornej.
  • W najbliższą środę od godz. 18.00 do 20.00 na plebanii będzie można zgłosić się po odbiór alb dzieci pierwszokomunijnych. Dzieci z I grupy zapraszamy o godz. 18.00, dzieci z grupy II – o godz. 19.00. Będzie można uregulować płatności za alby. Chcemy również dla dzieci, które przystąpią w tym roku do I Komunii Świętej, zorganizować w sobotę 19 maja pielgrzymkę do Lichenia. Koszt 16 zł. Zapisy dzieci wraz z opiekunami u s. Rafały do 29 kwietnia.
  • Przed kościołem i w zakrystii nowe numery Opiekuna, Gościa Niedzielnego i Różańca.