Start Ogłoszenia duszpasterskie IV Niedziela Wielkanocna - 22.04.2018

IV Niedziela Wielkanocna - 22.04.2018

Email Drukuj PDF

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

22.04.2018r.

 

  • Dziś niedziela Dobrego Pasterza i Światowy Dzień Modlitw o Powołania. W ciągu całego tygodnia módlmy się gorąco do miłosiernego Boga za pasterzy Kościoła i o odwagę pójścia za głosem powołania kapłańskiego i zakonnego dla wielu młodych mężczyzn i kobiet. Zachęcamy do lektury orędzia papieża Franciszka na ten dzień.
  • W poniedziałek obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, a w środę święto św. Marka Ewangelisty.
  • Uroczystości związane z Dniem Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego rozpoczną się w sobotę w parafii Dębe o godz. 9.30. O godz. 19.00 z naszego kościoła wyruszy pielgrzymka z lampionami do sanktuarium św. Józefa – trasą pielgrzymki księży cudownie ocalonych za przyczyną św. Józefa z niemieckiego obozu koncentracyjnego w Dachau. Zakończy ją msza św. w Kaplicy Męczeństwa i Wdzięczności i poczęstunek przy ognisku w Centrum Księdza Orione na ul. Kościuszki. O pozostałych uroczystościach usłyszeliśmy w komunikacie Ks. Biskupa Edwarda.
  • We wtorek po mszy świętej spotkanie dla dorosłych, którzy chcą się przygotować do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  • W przyszłą niedzielę będzie przeprowadzona zbiórka ofiar na pokrycie kosztów instalacji grzewczej w naszym kościele.
  • Zachęcamy do czytania Opiekuna, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i innych czasopism katolickich.
  • Uroczystość I Komunii świętej odbędzie się w naszej parafii 13 maja. W sobotę 12 maja, w dniu pierwszej spowiedzi świętej, nastąpi odnowienie przez dzieci przyrzeczeń chrzcielnych. Komunia rocznicowa będzie w drugą niedzielę czerwca o godz. 12.40. Zapisy na pielgrzymkę komunijną do Lichenia u s. Rafały do 29 kwietnia.