Start Ogłoszenia duszpasterskie V Niedziela Wielkanocna - 29.04.2018

V Niedziela Wielkanocna - 29.04.2018

Email Drukuj PDF

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

29.04.2018r.

 

  • Dziś obchodzimy dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej. Wspominając wszystkich pomordowanych, poległych i więzionych módlmy się o pokój na świecie, dar pojednania i wyzbycia się nienawiści. W poniedziałek uroczystej mszy świętej w bazylice św. Józefa przewodniczył będzie abp Andrzej Dzięga.
  • We wtorek wspominamy św. Józefa Rzemieślnika i rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które w naszej parafii będą odprawiane codziennie o godz. 17.30. W środę wspominamy św. Atanazego i przeżywamy Dzień Flagi. W czwartek obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze święte w porządku niedzielnym (taca w tym dniu przeznaczona jest na Radio Rodzina). W piątek wspominamy św. Floriana. Biskup Kaliski udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 4 maja.
  • W uroczystość NMP Królowej Polski o godz. 11.15 w katedrze zostanie odprawiona msza św. w intencji Ojczyzny. Po mszy św. około godz. 12.00 z katedry do pomnika św. Jana Pawła II na Placu św. Józefa przejdzie procesja różańcowa. Zapraszamy również do bazyliki św. Józefa o godz. 17.00 na modlitwę i mszę świętą w intencji rodzin i życia poczętego.
  • W piątek spowiedź podczas mszy świętych i od godz. 17.15. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy: ks. Proboszcz – w piątek od godz. 8.45; księża wikariusze w sobotę od godz. 9.00. W piątek o 19.30 msza św. w intencji uwolnienia i uzdrowienia.
  • W pierwszą sobotę maja msza św. i różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 8.00.
  • Zachęcamy do czytania Opiekuna, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i innych czasopism katolickich.
  • Bóg zapłać za ofiary składane dziś przed kościołem na pokrycie kosztów instalacji grzewczej w naszej świątyni.