Start Ogłoszenia duszpasterskie Wniebowstąpienie Pańskie - 13.05.2018

Wniebowstąpienie Pańskie - 13.05.2018

Email Drukuj PDF

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

13.05.2018r.

 

  • Dziś w naszej parafii I Komunia Święta dzieci. Korzystajmy jak najczęściej z Najświętszego Sakramentu zapewniając zbawienie sobie, swoim bliskim i całemu światu. Niech miłość do Eucharystii umacnia naszą codzienność i będzie widoczna w naszym życiu. Dzieci w strojach komunijnych będą brać udział w nabożeństwach tzw. „białego tygodnia”. Dzisiaj również o 17.15 zapraszamy na różaniec fatimski.
  • Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tej pięknej uroczystości. Kapłanom, Siostrom Nazaretankom, Wspólnocie Synaj i Panu Organiście w imieniu Dzieci, Rodziców i Opiekunów składamy serdeczne podziękowanie. Natomiast Rodzicom, Opiekunom i Dzieciom dziękujemy za dar ołtarza – nowe mikrofony bezprzewodowe oraz nowy projektor do kościoła.
  • Jutro obchodzi imieniny ks. Maciej. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
  • W poniedziałek obchodzimy święto św. Macieja Apostoła; w środę święto św. Andrzeja Boboli – Patrona Polski; a w przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  • Zapraszamy wszystkich wiernych, a szczególnie dzieci i młodzież do udziału w nabożeństwach majowych codziennie o godz. 17.30.
  • We wtorek o 18.30 spotkanie z dorosłymi przygotowującymi się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  • Wyjazd dzieci komunijnych na pielgrzymkę do Lichenia w sobotę o godz. 8.30.
  • W tym roku przeżywamy jubileusz 100 rocznicy przybycia Sióstr Nazaretanek do naszego miasta. Polecajmy Siostry w naszych wdzięcznych modlitwach i prośmy też o nowe i święte powołania. Główne uroczystości jubileuszowe odbędą się w sobotę 26 maja.
  • Zachęcamy do czytania Opiekuna, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i innych czasopism katolickich.
  • Organizujemy wyjazd dla młodzieży na Lednicę w sobotę 2 czerwca. Zapisy w zakrystii do 15 maja.