Start Ogłoszenia duszpasterskie Najświętszej Trójcy - 27.05.2018

Najświętszej Trójcy - 27.05.2018

Email Drukuj PDF

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

27.05.2018r.

 

  • Zanurzeni od chwili chrztu świętego w tajemnicy Trójcy Świętej czerpiemy miłość z samego źródła. Niech ten błogosławiony czas wprowadza nas w plany Boga, który w szczególny sposób objawia się w tajemnicy Eucharystii.
  • We wtorek wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej; w czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte w naszym kościele o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 18.00 (z procesją eucharystyczną w Ogrójcu przykościelnym) i 19.30. W piątek wspomnienie św. Justyna i Dzień Dziecka.
  • Zachęcamy do udziału w procesji Bożego Ciała, która rozpocznie się w katedrze o godz. 10.30 i zakończy uroczystą mszą św. na rynku. Nasza parafia przygotowuje III ołtarz na Złotym Rogu.
  • Dzieci pierwszokomunijne (i nie tylko) prosimy o włączenie się w procesję miejską Bożego Ciała i procesje parafialne w oktawie tej uroczystości. Próba sypania kwiatów w środę o godz. 18:45 przed kościołem.
  • W pierwszy piątek spowiedź na mszach świętych i od godz. 17:00. O godz. 19.30 msza św. w intencji uzdrowienia i uwolnienia. W sobotę po mszy świętej o godz. 8:00 różaniec wynagradzający Najświętszej Maryi Pannie wszelkie zniewagi i spotkanie Róż Różańcowych.
  • Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną: ks. Piotr w sobotę 2 czerwca od godz. 9:00; ks. Proboszcz w piątek 8 czerwca od godz. 8:45; ks. Maciej w sobotę 9 czerwca od godz. 9:00.
  • W najbliższą sobotę zapraszamy na procesję od Wojciecha do Józefa. Chcemy w Nadzwyczajnym Roku Świętego Józefa Kaliskiego dziękować za opiekę Patrona naszego miasta i modlić się za naszą Ojczyznę w 100-lecie odzyskania niepodległości. Procesja wyruszy o godz. 18:00 z Zawodzia.
  • W przyszłą niedzielę pod hasłem: Dziękujemy za niepodległość będziemy obchodzić Święto Dziękczynienia. Tradycyjnie przed kościołem będzie okazja wsparcia budowy Centrum Opatrzności Bożej w Wilanowie.
  • Rocznica Pierwszej Komunii świętej będzie w niedzielę 10 czerwca o godz. 12:40. Próby dla dzieci komunii rocznicowej: 4 i 7 czerwca o godz. 18:40. Spowiedź przed rocznicą piątek 8 czerwca o godz. 16:30.
  • Zachęcamy do czytania Opiekuna, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i innych czasopism katolickich.