Start Ogłoszenia duszpasterskie X Niedziela zwykła - 10.06.2018

X Niedziela zwykła - 10.06.2018

Email Drukuj PDF

X NIEDZIELA ZWYKŁA

10.06.2018r.

 

  • Jezus przestrzega nas dzisiaj przed popełnianiem grzechów przeciwko Duchowi Świętemu: o łasce Bożej rozpaczać; przeciwko miłosierdziu Bożemu zuchwale grzeszyć; uznanej prawdzie chrześcijańskiej się sprzeciwiać; bliźniemu łaski Bożej zazdrościć; na zbawienne napomnienia zatwardziałe mieć serce; rozmyślnie trwać w „niepokucie”.
  • W poniedziałek obchodzimy święto św. Barnaby; w środę wspominamy św. Antoniego z Padwy. Zapraszamy w tym dniu o 17.30 na różaniec fatimski i procesję po Eucharystii. W czwartek wspominamy bł. Michała Kozala i obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady, a w piątek wspominamy bł. Jolantę księżnę kaliską.
  • W przyszłą niedzielę w ramach Kaliskich Wieczorów Uwielbienia zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00 i uwielbienie do parafii Opatrzności Bożej w Kaliszu.
  • W niedzielę 24 czerwca zapraszamy na rajd rowerowy na Górę Krzyża koło Ostrzeszowa. Wyjazd o godzinie 10.00 spod probostwa, powrót w późnych godzinach popołudniowych. Do pokonania dystans ok. 100 km w tempie turystyczno–pielgrzymkowym. W programie m.in. msza św. na Górze Krzyża, obiad i aktywny wypoczynek. Zapisy w zakrystii. Koszt udziału to 10 zł (cena obiadu).
  • Na furcie klasztornej i w zakrystii można nabyć dwie publikacje jubileuszowe Sióstr Nazaretanek: o historii kościoła i o wojennych losach kaliskich nazaretanek.
  • Przypominamy o zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (komputery, monitory, klawiatury, drukarki, klimatyzatory, telewizory, radia, magnetowidy, pralki, lodówki, żelazka, odkurzacze, grzejniki, kuchenki, mikrofalówki, baterie, akumulatory itp.). Urządzenia można przynosić do środy i zostawiać w środkowym garażu w podwórzu probostwa (wejście bramą od ul. Kopernika). Dochód z akcji będzie przeznaczony na zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce.
  • Zachęcamy do lektury Opiekuna, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa.