Start Ogłoszenia duszpasterskie XVIII Niedziela zwykła - 5.08.2018

XVIII Niedziela zwykła - 5.08.2018

Email Drukuj PDF

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

5.08.2018r.

 

  • Dla wielu wystarczające jest zaspokojenie jedynie potrzeb doczesnych i rozwiązanie problemów ekonomicznych, dlatego nie sięgają po nic więcej. My wiemy, że to zdecydowanie za mało. Szukamy czegoś większego, bo są w nas tęsknoty sięgające poza ziemski horyzont.
  • W liturgii Kościoła w poniedziałek obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego; w środę wspominamy św. Dominika; w czwartek przeżywamy święto św. Teresy Benedykty od Krzyża – patronki Europy; w piątek święto św. Wawrzyńca; a w sobotę wspominamy św. Klarę.
  • W czwartek mszą świętą o godz. 7.00 w naszym kościele rozpoczyna piesze pielgrzymowanie na Jasną Górę GRUPA PURPUROWA. Spotkanie przedpielgrzymkowe we wtorek o godz. 18.30 w kościele. Dzisiaj również możemy przekazać zapisane na kartkach intencje, w których pielgrzymi będą się modlić, a także wesprzeć ich naszymi ofiarami składanymi przed kościołem. Codziennie będziemy mogli towarzyszyć duchowo naszym pielgrzymom podczas adoracji i mszy świętych.
  • W przyszłą niedzielę będziemy gościć pallotyna ks. Edwarda Hodurka, który podczas mszy św. będzie mówił o budowaniu relacji miłości w rodzinie.
  • Zapraszamy jeszcze dziś na Festiwal ABBA PATER w parafii pw. Bożego Ciała w Nowych Skalmierzycach. Początek o godz. 18.00 mszą św., a po niej koncert uwielbienia z udziałem solistów, aktorów, chóru, orkiestry kameralnej i instrumentalistów z Abba Pater Music. Wielbienie zakończy się ok. godz. 22.00. Szczegóły na stronie internetowej fundacji.
  • Informujemy, że od wtorku rozpoczną się prace renowacyjne na krużganku i przez kilka tygodni będzie zamknięty dla wiernych, którzy do tej pory uczestniczyli tam w Eucharystii. Przepraszamy za utrudnienia i zachęcamy do wejścia do wnętrza kościoła.
  • Zachęcamy do lektury Opiekuna i Gościa Niedzielnego.