Start Ogłoszenia duszpasterskie XXII Niedziela zwykła - 2.09.2018

XXII Niedziela zwykła - 2.09.2018

Email Drukuj PDF

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

2.09.2018r.

 

 • Nie mamy brać wzoru z tego świata, ale kształtować swoje myślenie według Bożych planów, które realizują się przez krzyż i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.
 • W poniedziałek z racji rozpoczęcia nowego roku szkolnego zapraszamy dzieci i młodzież na mszę św. o godz. 8.00.
 • W poniedziałek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego i imieniny ks. Grzegorza. Msza św. w Jego intencji będzie o godz. 6.30. W sobotę święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte o godz. 6.30, 8.00 i 15.00.
 • W czwartek w ramach diecezjalnej wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu przypada całodzienna adoracja w naszej parafii. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po mszy św. o godz. 6.30, a zakończenie przed godz. 18.00. W tym czasie zapraszamy o godz. 15.00 na koronkę do Miłosierdzia Bożego, a o 17.30 na różaniec w intencji naszej parafii i diecezji. Również w piątek i sobotę zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od 6.30 do 18.00 w ramach nabożeństwa czterdziestogodzinnego, które zakończymy procesją eucharystyczną z udziałem całej asysty w sobotę po mszy św. o godz. 18.00.
 • Modlitwa w intencji rodzin i obrony życia poczętego w sanktuarium św. Józefa w najbliższy czwartek w od godz. 16.00.
 • W piątek spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 17.00. Zapraszamy również na mszę św. w intencji uzdrowienia i uwolnienia o godz. 19.30. Odwiedziny chorych: ks. Proboszcz w piątek od godz. 8.45; pozostali kapłani w sobotę od godz. 9.00.
 • Spotkanie dla dzieci, które chcą się przygotować do przyjęcia I Komunii Świętej i ich rodziców w przyszłą niedzielę na mszy świętej o godz. 12.40. Na tej mszy będzie też błogosławieństwo przyborów szkolnych dzieciom z klas pierwszych.
 • Pielgrzymka diecezjalna na Górę Krzyża Jubileuszowego w niedzielę 16 września. Zapisy w zakrystii lub kancelarii. Możemy udać się na nią również rodzinnie, własnym transportem. Początek spotkania o godz. 14.00.
 • Przypominamy, że przygotowanie do zawarcia Sakramentu Małżeństwa rozpocznie się w naszej parafii w środę 12 września mszą św. o godz. 18.00. Spotkania będą odbywać się w środy i czwartki przez 3 tygodnie (12.09 – 18.00 w kościele, 13, 19, 20, 26, 27 września – od 19.00 do 20.30 w Domu Parafialnym przy ul. Harcerskiej 1A) oraz sobotę 29 września od godz. 9.00 do 17.00. Zapisy w kancelarii i zakrystii.
 • Trwa remont bocznego korytarza. Przepraszamy za utrudnienia i zachęcamy do wejścia do wnętrza kościoła.
 • Jest nowy numer Opiekuna i Gościa Niedzielnego. Prasa wystawiona jest na stoliku pod chórem i w zakrystii.