Start Ogłoszenia duszpasterskie XXV Niedziela zwykła - 23.09.2018

XXV Niedziela zwykła - 23.09.2018

Email Drukuj PDF

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

23.09.2018r.

 

  • Chrystus łagodnie i z wyrozumiałością koryguje nasze myślenie o tym, co jest najważniejsze. Z modlitwą na ustach i w sercu podążajmy za naszym Panem i Zbawicielem.
  • W liturgii Kościoła w poniedziałek obchodzimy święto rocznicy poświęcenia naszej katedry, w czwartek wspominamy św. Wincentego a Paulo, w piątek św. Wacława, a w sobotę święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
  • W najbliższą środę rozpoczniemy szczególną modlitwę w intencji naszej parafii. W kolejne środy podczas nowenny do matki Bożej Nieustającej Pomocy będziemy się modlić za mieszkańców poszczególnych ulic, zwłaszcza w intencji rodzin, osób samotnych, starszych, chorych, a także za dzieci i młodzież. W najbliższą środę zapraszamy na nowennę parafian z ul. Chopina.
  • W piątek rocznica beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, spowiednika św. s. Faustyny. Z okazji po raz dziesiąty na ulicach miast będzie odmawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zwyczajem lat ubiegłych zapraszamy serdecznie na godz. 15.00 na spotkanie modlitewne przy pomniku św. Jana Pawła II na Placu św. Józefa.
  • W imieniu parafii Podwyższenia Krzyża Świętego zapraszamy w najbliższą sobotę na spotkanie młodzieży na Szczypiornie. W programie Eucharystia, koncert i spektakl teatru ognia "Anthony Street" z Jarocina. Szczegóły na plakacie w gablocie.
  • Zachęcamy do czytania Opiekuna, w którym jest tym razem artykuł o naszej kaplicy żołnierskiej, a także Gościa Niedzielnego i innych czasopism katolickich. Do nabycia również kalendarze diecezjalne, które są cegiełką na utrzymanie naszych kleryków. Przed kościołem dziś zbiórka ofiar na KUL.
  • Zapraszamy na nocne czuwanie na Jasnej Górze w piątek, 19 października. Wyjazd o godz. 17.00 z ul. Harcerskiej, a koszt to 35 zł. Zapisy do niedzieli, 7 października, w zakrystii i kancelarii.
  • Zachęcamy młodzież i dorosłych do wzięcia udziału w modlitewnym spotkaniu STADION MŁODYCH – WŁĄCZ PEŁNIĘ WIARY, które odbędzie się w Warszawie 6 października. Koszt wyjazdu 75zł, a informacje i zapisy u S. Jeremii i S. Bogny (tel. 506687479 i 605615647).
  • Fundacja ABBA PATER organizuje nabór do dziecięcego zespołu ABBA PATER KIDS i zaprasza dzieci w wieku od 6 do 14 roku życia, chętne do wielbienia Boga śpiewem, na indywidualne przesłuchania wokalne. Szczegóły na ulotkach i plakatach.