Start Ogłoszenia duszpasterskie VIII Niedziela zwykła - 3.03.2019

VIII Niedziela zwykła - 3.03.2019

Email Drukuj PDF

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

3.03.2019r.

 

  • Najbliższa środa rozpoczyna Wielki Post. Na znak nawrócenia i pokuty przyjmujemy popiół na nasze głowy. Jest to gest naszej pokory, bo wszyscy jesteśmy słabymi i grzesznymi ludźmi. Msze święte o godz. 6.30, 8.00, 16.00 i 18.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Prosimy wszystkich wiernych, by prosili Boga o uzdrowienie naszych braci i sióstr pogrążonych w nałogach.
  • Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.30, a Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.30.
  • W środę popielcową kancelaria nieczynna.
  • W przyszłą niedzielę już po raz 30 wyruszy ulicami naszego miasta Kaliska Droga Krzyżowa. Rozpoczęcie przy kościele ojców jezuitów o godz. 14.00. Zakończenie w ogrójcu jezuitów, ponieważ od stacji XII będziemy uczestniczyć w Misterium Męki Pańskiej. Nasza parafia podejmie Krzyż przy stacji VI (w okolicach ratusza). Zachęcamy wszystkich parafian do dania świadectwa swojej wiary wobec tych, którzy pogrążyli się w obojętności religijnej.
  • W poniedziałek obchodzimy święto św. Kazimierza Królewicza. W piątek będziemy modlić się w intencji wszystkich kobiet z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet.
  • Na środowej nowennie będziemy modlić się szczególnie w intencji mieszkańców ul. Poznańskiej.
  • Biorących udział w przygotowaniu do małżeństwa zapraszamy w środę na mszę świętą o godz. 18.00.
  • W czwartek zapraszamy do bazyliki św. Józefa na modlitwę w intencji rodzin i życia poczętego. Rozpoczęcie o godz. 17.00.
  • Spotkania dla kandydatów do bierzmowania będą w przyszłym tygodniu.
  • Zachęcamy do lektury czasopism katolickich: Opiekuna, Gościa Niedzielnego i innych.