Start Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Palmowa - Męki Pańskiej - 14.04.2019

Niedziela Palmowa - Męki Pańskiej - 14.04.2019

Email Drukuj PDF

NIEDZIELA PALMOWA

MĘKI PAŃSKIEJ

14.04.2019r.

 

  • W Wielkim Tygodniu Kościół celebruje misteria zbawienia wypełnione przez Chrystusa począwszy od uroczystego wjazdu do Jerozolimy aż do Jego błogosławionej Męki i chwalebnego Zmartwychwstania..
  • W Wielką Środę w wielu świątyniach Kalisza odbędzie się „NOC KONFESJONAŁÓW”. Spowiadać będziemy również w naszym kościele od godz. 19.00 do 23.00. W tym czasie będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, a swoją modlitwą wesprą nas siostry z zakonów kontemplacyjnych, osoby konsekrowane i wspólnoty parafialne.
  • Zapraszamy wszystkich do wspólnego przeżywania TRIDUUM PASCHALNEGO MĘKI, ŚMIERCI i ZMARTWYCHWSTANIA CHRYSTUSA.

WIELKI CZWARTEK – Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Adoracja Chrystusa w "kaplicy przechowania" do godz. 22.00.

WIELKI PIĄTEK – koronka do Miłosierdzia Bożego i Droga Krzyżowa o godz. 15.00 (pierwszy dzień nowenny przed świętem Miłosierdzia Bożego). Liturgia Męki i Śmierci Pańskiej o godz. 18.00. Adoracja Chrystusa w Grobie do godz. 23.00. Ofiary składane podczas adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie miejsc kultu w Ziemi Świętej. Pamiętajmy w tym dniu o zachowaniu postu (wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych dla wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, oraz ograniczenie posiłków do dwóch lekkich i jednego do syta dla osób między 18 a 60 rokiem życia).

WIELKA SOBOTA – adoracja Chrystusa w Grobie od godz. 8.00; święcenie pokarmów na stół wielkanocny co pół godziny od 10.00 do 16.00.

– LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ rozpocznie się o godz. 20.00 i zakończy ją procesja rezurekcyjna ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO (prosimy o zabranie ze sobą świec). Zapraszamy asystę, służbę liturgiczną i wszystkich wiernych do owocnego przeżycia tych najważniejszych w całym roku celebracji.

  • W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA pierwsza msza święta będzie odprawiona o godz. 8.30, a w poniedziałek wielkanocny porządek mszy świętych niedzielny. W niedzielę i poniedziałek nie będzie mszy św. o godz. 19.30.
  • Spotkania ministrantów i lektorów w czwartek o godz. 17.00, w piątek godz. 14.00, w sobotę godz. 9.00.
  • Dziękujemy za ofiary składane do skarbonek pod chórem i przy kaplicy żołnierskiej na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz ofiary składane przy krzyżu na jałmużnę postną.
  • Pamiętajmy o pogłębianiu swojej wiary przez czytanie czasopism katolickich: Opiekuna, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Różańca i czasopism misyjnych.