Start Ogłoszenia duszpasterskie III Niedziela Wielkanocna - 5.05.2019

III Niedziela Wielkanocna - 5.05.2019

Email Drukuj PDF

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

5.05.2019r.

 

  • W przyszłą niedzielę w naszej parafii uroczystość I Komunii świętej. Msze święte w tym dniu będą odprawione o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 12.00 (grupa komunijna), 18.00 i 19.30. Bardzo prosimy, aby na mszy św. komunijnej miejsca siedzące pozostawić dla rodziców, opiekunów i gości. Spotkania dla dzieci według porządku przekazanego rodzicom. Spowiedź przed I Komunią świętą w sobotę o godz. 9.00.
  • W liturgii Kościoła w tym tygodniu w poniedziałek obchodzimy święto apostołów Filipa i Jakuba, a w środę uroczystość św. Stanisława BM. Pamiętajmy w modlitwach o ks. Biskupie Stanisławie w dniu jego imienin. Do wspólnej modlitwy podczas środowej nowenny zapraszamy w tym tygodniu szczególnie mieszkańców ul. Wroniej.
  • Zachęcamy wszystkich parafian, a szczególnie dzieci i młodzież, do udziału w nabożeństwach majowych codziennie o godz. 17.30.
  • Spotkanie z kandydatami do bierzmowania w środę na nabożeństwie majowym i mszy św. Młodzież, która w tym roku przystąpi do bierzmowania, otrzyma formularz prośby do ks. Biskupa o udzielenie sakramentu bierzmowania. Rodziców kandydatów zapraszamy z wypełnionymi prośbami na spotkanie w najbliższą sobotę po mszy św. o godz. 18.00. Katechezy uzupełniające dla tych, którzy zaniedbali jakieś spotkania, na mszach św. wieczornych w dni powszednie.
  • Spotkanie dla dorosłych przygotowujących się do bierzmowania w czwartek o godz. 19.00.
  • Ministrantów zapraszamy na zbiórki we wtorek o godz. 19.00 i w sobotę o godz. 15.00.
  • W przyszłą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Przez cały tydzień będziemy modlić się o powołania kapłańskie i zakonne, a w niedzielę do puszek przed kościołem będą zbierane ofiary na utrzymanie kleryków naszego seminarium.
  • Pamiętajmy o prasie katolickiej - do nabycia nowy numer Opiekuna, Gościa Niedzielnego i innych czasopism.