Start Ogłoszenia duszpasterskie IV Niedziela Wielkanocna - 12.05.2019

IV Niedziela Wielkanocna - 12.05.2019

Email Drukuj PDF

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

12.05.2019r.

 

  • W dzisiejszą niedzielę Dobrego Pasterza przeżywamy Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Módlmy się gorąco do Miłosiernego Boga za Pasterzy Kościoła oraz o odwagę pójścia za głosem powołania kapłańskiego i zakonnego dla wielu młodych mężczyzn i kobiet. Dziękujemy za ofiary składane do puszek przed kościołem na utrzymanie kleryków naszego seminarium. Pamiętajmy również w modlitwach o dzieciach komunijnych i ich rodzinach.
  • W liturgii Kościoła w tym tygodniu w poniedziałek wspomnienie NMP Fatimskiej. Zapraszamy na różaniec o godz. 17.30 i procesję po mszy świętej. We wtorek obchodzimy święto św. Macieja Ap; pamiętajmy w modlitwie o ks. Macieju z racji imienin. W czwartek obchodzimy święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski.
  • Zachęcamy wszystkich parafian, a szczególnie dzieci i młodzież, do udziału w nabożeństwach majowych codziennie o godz. 17.30. Do wspólnej modlitwy podczas środowej nowenny zachęcamy w tym tygodniu szczególnie mieszkańców ul. Zgodnej.
  • Ministrantów zapraszamy na spotkanie we wtorek o godz. 19.00 (nie będzie zbiórki w sobotę).
  • Zapraszamy młodzież do udziału w tegorocznym spotkaniu na Polach Lednickich. XXIII Spotkanie Młodych odbędzie się 1 czerwca pod hasłem „Wiesz, że Cię kocham”. Zapisy w zakrystii i kancelarii do 25 maja, a koszt wyjazdu to 45 zł.
  • W najbliższą środę o godz. 18.00 w bazylice św. Józefa msza św. z nowenną do św. Józefa i konferencja br. Dominika, mnicha ze wspólnoty Rodzina św. Józefa we Francji.
  • Pamiętajmy o prasie katolickiej - do nabycia nowy numer Opiekuna, Gościa Niedzielnego i innych czasopism.