Start Ogłoszenia duszpasterskie Zesłanie Ducha Świętego - 9.06.2019

Zesłanie Ducha Świętego - 9.06.2019

Email Drukuj PDF

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

9.06.2019r.

 

  • Duch Święty napełnia nas pokojem Chrystusa, jest naszym obrońcą i orędownikiem, a także przynagla i daje zdolność głoszenia zmartwychwstania Jezusa.
  • Dzisiejsza uroczystość kończy w Kościele okres Zmartwychwstania Pańskiego, ale do przyszłej niedzieli jest jeszcze szansa przystąpienia do spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.
  • W liturgii Kościoła w poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, we wtorek wspomnienie św. Barnaby, w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek wspomnienie bł. Michała Kozala, w sobotę św. Jolanty – księżnej kaliskiej, a w przyszłą niedzielę przeżywamy uroczystość Najświętszej Trójcy.
  • Zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwach czerwcowych codziennie o godz. 17.45, a w czwartek z racji dnia modlitw fatimskich zapraszamy na różaniec o godz. 17.30 i procesję z figurą Matki Bożej po mszy św.
  • Spotkanie młodzieży, która w przyszły poniedziałek otrzyma sakrament bierzmowania, w najbliższą środę bezpośrednio po wieczornej mszy św. Natomiast w sobotę o godz. 10.00 spotkanie i spowiedź dla kandydatów i ich świadków. Obecność na spotkaniach jest obowiązkowa. Przypominamy również, że świadkiem bierzmowania może być osoba powyżej 16 roku życia, która sama przyjęła bierzmowanie, praktykuje wiarę i nie ma przeszkód w przyjmowaniu sakramentów.
  • Dziękujemy za ofiary składane dziś przed kościołem na KUL.
  • Dziękujemy Siostrom Nazaretankom i Wspólnocie Synaj za przygotowanie i prowadzenie sobotniego wigilijnego czuwania i modlitwy o umocnienie darami Ducha Świętego. Jednocześnie zapraszamy dziś na modlitwę prowadzoną przez kaliskie wspólnoty w parafii NMP Królowej Polski na Majkowie. Msza św. o godz. 17.00, a po niej uwielbienie.
  • Zachęcamy do czytania czasopism katolickich. Przed kościołem i w zakrystii nowe numery Opiekuna, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i Różańca.