Start Ogłoszenia duszpasterskie XXVI Niedziela zwykła - 29.09.2019

XXVI Niedziela zwykła - 29.09.2019

Email Drukuj PDF

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

29.09.2019r.

 

  • Od wtorku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30. Niech ta piękna modlitwa przynosi naszym sercom, rodzinom, Ojczyźnie i całemu Kościołowi pokój i błogosławieństwo.
  • W poniedziałek wspominamy św. Hieronima PDK; we wtorek w naszej świątyni uroczystość Poświęcenia Kościoła; w środę wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów; w piątek św. Franciszka z Asyżu; w sobotę św. Faustyny Kowalskiej.
  • Ze względu na malejącą liczbę mieszkańców naszej parafii i niedobór kapłanów w diecezji ks. bp Edward Janiak z dniem 1 października przenosi ks. Macieja Borowicza do parafii p.w. Chrystusa Króla w Jarocinie. Ks. Maciejowi dziękujemy za piękną pracę w naszej parafii i zapewniamy o naszej modlitwie.
  • We wtorek przed nabożeństwem różańcowym o godz. 17.30 odbędzie się poświęcenie różańców dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej. Dzieci komunijne prowadzą różaniec we wtorki i czwartki.
  • Spotkania kandydatów do bierzmowania z klasy VI, VII, VIII oraz starszych uczniów w najbliższą środę. Spotkanie rozpoczyna się nabożeństwem różańcowym o godz. 17.30. Prosimy rodziców kandydatów do bierzmowania do szczególnej modlitwy w intencji swoich dzieci i o przypominanie im o spotkaniach. Spotkanie dla dorosłych, którzy chcą przyjąć bierzmowanie, w niedzielę po mszy św. o godz. 12.40.
  • W czwartek zapraszamy do bazyliki św. Józefa na modlitwę i mszę św. w intencji rodzin i obrony poczętego życia. Rozpoczęcie o godz. 17.00.
  • W pierwszy piątek miesiąca spowiedź na mszach św. i od godz. 17.15. Msza w intencji uzdrowienia i uwolnienia w piątek o godz. 19.30. Odwiedziny chorych – Ks. Proboszcz w piątek od godz. 8.45, ks. Piotr w sobotę od godz. 9.00.
  • W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 8.00 msza św. i różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi Panny oraz spotkanie Żywego Różańca. Zapraszamy Róże Różańcowe, Róże Rodziców i wszystkich czcicieli Niepokalanego Serca Maryi.
  • Nowy numer Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i Opiekuna do nabycia przed kościołem i w zakrystii. Zachęcamy również do wsparcia naszych kleryków przez zakupienie kalendarzy diecezjalnych na nowy rok.
  • Wyjazd na nocne czuwanie w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze w piątek 11 października o godz. 17.00 sprzed domu parafialnego (ul. Harcerska 1A). Zapisy do 6 października w zakrystii i kancelarii. Koszt 35zł.