Start Ogłoszenia duszpasterskie Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla wszechświata - 24.11.2019

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla wszechświata - 24.11.2019

Email Drukuj PDF

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA

KRÓLA WSZECHŚWIATA

24.11.2019r.

 

  • Niech Jezus Chrystus króluje w naszych sercach, domach i rodzinach. Jemu samemu oddawajmy najwyższą cześć i chwałę, bo On w mocy Ducha Świętego prowadzi nas do miłującego Ojca.
  • W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent – czas szczególnego przygotowania nie tylko na święta Bożego Narodzenia, ale także na paruzję – powtórne przyjście Chrystusa. Niech będzie to czas łaski i wspólnej refleksji nad miejscem Chrystusa w naszym życiu.
  • W poniedziałek obchodzimy wspomnienie bł. Marii od Pana Jezusa Dobrego Pasterza (Franciszki Siedliskiej) – Założycielki Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy razem z naszymi Siostrami szczególnie podczas mszy św. o godz. 18.00, która będzie odprawiona w intencjach powierzonych wstawiennictwu bł. Marii w czasie nowenny.
  • W sobotę obchodzimy święto św. Andrzeja Apostoła. Pamiętajmy, aby nie wikłać swej duszy różnymi niebezpiecznymi wróżbami i gusłami. W tym dniu pamiętajmy również w modlitwie o ks. Biskupie Edwardzie z racji 23 rocznicy święceń biskupich.
  • Przed kościołem do nabycia Opiekun, Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny. Zachęcamy także do wsparcia naszego seminarium duchownego przez zakup kalendarzy diecezjalnych na przyszły rok.