Start Ogłoszenia duszpasterskie I Niedziela Adwentu - 1.12.2019

I Niedziela Adwentu - 1.12.2019

Email Drukuj PDF

I NIEDZIELA ADWENTU

1.12.2019r.

 

  • Adwent jest okresem oczekiwania na uroczystość Narodzenia Pańskiego i na powtórne przyjście Jezusa na końcu czasów. Zapraszamy wszystkich – szczególnie dzieci i młodzież – na RORATY, które będą odprawiane w dni powszednie o godz. 6.30 (w środy w języku łacińskim). Po Eucharystii dzieci zapraszamy na śniadanie do zakrystii.W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je w tym roku ks. Grzegorz. Jak w poprzednich latach, ofiary składane podczas rekolekcji będą przeznaczone na ogrzewanie naszej świątyni.
  • W liturgii Kościoła we wtorek wspominamy św. Franciszka Ksawerego, w środę św. Barbarę, w piątek św. Mikołaja, a w sobotę św. Ambrożego. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W naszej diecezji obchodzimy w sobotę Dzień Świętości Życia. Zapraszamy do bazyliki św. Józefa na godz. 11.00. Spotkanie rozpocznie wykład dr Beaty Choroszewskiej, doradcy krajowego Duszpasterstwa Rodzin, nt.: Rola rodziców w kształtowaniu właściwych postaw u dzieci i młodzieży.
  • Poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej w niedzielę na mszy św. o godz. 12.40.
  • Spotkanie z kandydatami do bierzmowania będzie w przyszłą środę 11 grudnia. Wszyscy kandydaci do bierzmowania biorą udział w rekolekcjach parafialnych.
  • W czwartek zapraszamy do sanktuarium św. Józefa na modlitwę w intencji rodzin i życia poczętego. Rozpoczęcie o godz. 17.00.
  • W pierwszy piątek miesiąca spowiedź podczas mszy świętych i od godz. 17.15. Msza św. w intencji uzdrowienia i uwolnienia o godz. 19.30. Odwiedziny chorych – ks. Proboszcz w piątek od godz. 8.45, ks. Piotr w sobotę od godz. 9.00.
  • Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi w sobotę po mszy św. o godz. 8.00.
  • W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi katolickiemu na Wschodzie (w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej). Ofiary na ten cel będzie można złożyć przed kościołem.
  • Zachęcamy do włączenia się w świąteczne akcje CaritasWigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom i Tytka charytatywna – tytki i świece w cenie 6zł lub 15zł do nabycia przed kościołem i w zakrystii. Są również nowe numery Opiekuna, Gościa NiedzielnegoMałego Gościa oraz kalendarze diecezjalne – cegiełki na utrzymanie naszych kleryków. U sióstr nazaretanek można też nabyć poświęcone opłatki.
  • Jak co roku możemy pomóc dzieciom z rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Serduszka z danymi dzieci będą dostępne od przyszłej niedzieli. Prosimy o zgłaszanie tych dzieci w kancelarii lub zakrystii do najbliższej soboty.