Start Ogłoszenia duszpasterskie III Niedziela zwykła - 26.01.2020

III Niedziela zwykła - 26.01.2020

Email Drukuj PDF

III NIEDZIELA ZWYKŁA

26.01.2020r.

  • W przyszłą niedzielę Święto Ofiarowania Pańskiego obchodzone w Kościele jako Dzień Życia Konsekrowanego. Z tej racji przed kościołami zbierane będą ofiary na klasztory klauzurowe w naszej diecezji. W imieniu Sióstr Klarysek Kapucynek z Ostrowa, Karmelitanek w Niedźwiadach, Kamedułek ze Złoczewa i Klarysek z Kalisza dziękujemy za każdą, nawet najmniejszą ofiarę. Podczas wszystkich mszy św. będzie poświęcenie gromnic, a na mszy św. o godz. 12.00 poświęcimy również świece dzieci komunijnych.
  • W liturgii Kościoła we wtorek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, a w piątek św. Jana Bosko.
  • W pierwszą sobotę różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP i spotkanie Żywego Różańca po mszy św. o godz. 8.00. Odwiedziny chorych – ks. Piotr w sobotę od godz. 9.00, a ks. Proboszcz w piątek, 7 lutego, od godz. 8.30.
  • W lutym rozpoczniemy przygotowanie dorosłych do przyjęcia sakramentu bierzmowania, a w marcu do sakramentu małżeństwa. Zapisy w zakrystii i kancelarii, a szczegółowe informacje dostępne są tutaj.
  • Zachęcamy do czytania Opiekuna, Gościa Niedzielnego i innych czasopism katolickich.
  • Bóg zapłać za przyjmowanie kapłanów i ministrantów w swoich domach podczas wizyty duszpasterskiej. Był to szczególny czas działania łaski Bożej. Niech błogosławieństwo, które spoczęło na nas i w naszych miejscach zamieszkania, wydaje obfity plon w ciągu całego roku.