Start Ogłoszenia duszpasterskie IV Niedziela Wielkanocna - 3.05.2020

IV Niedziela Wielkanocna - 3.05.2020

Email Drukuj PDF

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

3.05.2020r.

 

  • Dziś Niedziela Dobrego Pasterza – po raz 57 przeżywamy Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Niech wstawiennictwo Maryi wyprosi łaskę powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
  • Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30.
  • W liturgii Kościoła w tym tygodniu w poniedziałek wspominamy św. Floriana; w środę święto św. apostołów Filipa i Jakuba; w piątek uroczystość św. Stanisława ze Szczepanowa - obok św. Wojciecha głównego patrona Polski. Pamiętajmy w modlitwie o Biskupie Stanisławie w dniu jego imienin.
  • W dalszym ciągu utrzymujemy niedzielny porządek mszy świętych o godz. 7.00 (dla sióstr), 8.00, 10.00, 12.00, 16.00, 18.00 i 19.30. Kancelaria parafialna czynna jest według stałego porządku. Przypominamy, że w nabożeństwach wewnątrz naszego kościoła może uczestniczyć (przy zachowaniu odpowiedniej odległości) 25 osób. Pamiętajmy o zasłanianiu ust i nosa w kościele i kancelarii oraz utrzymaniu dystansu 2 metrów między wiernymi zgromadzonymi na placu przed kościołem. Podtrzymujemy również transmisje internetowe mszy św. w niedziele i dni powszednie. Szczegóły na stronie parafialnej.
  • Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, które można nabyć w zakrystii.
  • W najbliższy piątek chcemy otoczyć szczególną modlitwą i wyrazić naszą wdzięczność wobec Księdza Biskupa Teofila Wilskiego, który 8 maja będzie obchodził jubileusz 25-lecia święceń biskupich, natomiast 11 czerwca 60 rocznicę święceń kapłańskich.