Start Ogłoszenia duszpasterskie V Niedziela Wielkanocna - 10.05.2020

V Niedziela Wielkanocna - 10.05.2020

Email Drukuj PDF

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

10.05.2020r.

 

  • Dziś w naszej parafii miała się odbyć I Komunia Święta. Ogarnijmy dzieci i ich rodziny naszymi serdecznymi modlitwami. Niech te odłożone uroczystości wzmogą jeszcze większe pragnienie przyjmowania Ciała Pańskiego. W najbliższym tygodniu podczas nabożeństw majowych będziemy szczególnie modlić się w intencji dzieci i ich rodzin.
  • Z inicjatywy papieża Franciszka Rada ds. Dialogu Międzyreligijnego skierowała prośbę, aby czwartek 14 maja uczynić dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii. Zachęcamy do włączenia się w modlitwę razem z Ojcem świętym i wierzącymi na całym świecie.
  • W środę zapraszamy na różaniec fatimski o godz. 17.30; w czwartek obchodzimy święto św. Macieja Apostoła, a w sobotę święto św. Andrzeja Boboli – Patrona Polski.
  • W dalszym ciągu utrzymujemy niedzielny porządek mszy świętych o godz. 7.00 (dla sióstr), 8.00, 10.00, 12.00, 16.00, 18.00 i 19.30. Kancelaria parafialna czynna jest według stałego porządku. Przypominamy, że w nabożeństwach wewnątrz naszego kościoła może uczestniczyć (przy zachowaniu odpowiedniej odległości) 25 osób. Serdecznie prosimy, aby w kościele i na placu zachowywać między sobą odpowiednie odległości oraz przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa. Przy przyjmowaniu komunii świętej na rękę prosimy o zdejmowanie rękawiczek. Ten sposób przyjęcia Ciała Pańskiego jest wciąż zalecany przez pasterzy Kościoła z racji trwającej epidemii, dlatego prosimy o zrozumienie naszej troski o Was i otwartość serca na tę formę przyjmowania komunii. Płyn do dezynfekcji rąk znajduje się w oznaczonym pojemniku pod chórem.
  • W zakrystii dostępne są czasopisma katolickie. Druk dwutygodnika OPIEKUN będzie wznowiony za dwa tygodnie.