Start Ogłoszenia duszpasterskie VI Niedziela Wielkanocna - 17.05.2020

VI Niedziela Wielkanocna - 17.05.2020

Email Drukuj PDF

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

17.05.2020r.

 

  • Dziękujemy za dar życia św. Jana Pawła II, jego nauczanie i świadectwo miłości Boga i bliźniego. Trzeba nam o nich pamiętać i przekazywać następnym pokoleniom, abyśmy umieli świadomie rezygnować w codziennym życiu z wszelkiego zła, braku radykalizmu ewangelicznego i nieporządku moralnego. Dziękujemy również za ofiary do puszek na budowę kościoła św. Jana Pawła II, który będzie wotum dziękczynnym za obecność świętego Papieża w Kaliszu.
  • W liturgii Kościoła w tym tygodniu w czwartek wspomnienie św. Jana Nepomucena, patrona kaplicy na placu przed kościołem; a w przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  • W poniedziałek, wtorek i środę będziemy modlić się o dobre urodzaje i poszanowanie każdej pracy ludzkiej, aby nikomu nie zabrakło chleba powszedniego. Prośmy również w naszych osobistych modlitwach o dar deszczu.
  • Narzeczonych, którzy rozpoczęli w tym roku przygotowanie do sakramentu małżeństwa, prosimy o kontakt mailowy na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. w celu wspólnego ustalenia formy dokończenia tego przygotowania.
  • Rodziców, którzy chcieliby porozmawiać o formie I Komunii Świętej indywidualnej dla swojego dziecka, zapraszamy w tym tygodniu do kancelarii w godzinach urzędowania.
  • W dalszym ciągu utrzymujemy niedzielny porządek mszy świętych o godz. 7.00 (dla sióstr), 8.00, 10.00, 12.00, 16.00, 18.00 i 19.30. Informujemy też, że według najnowszych wytycznych w nabożeństwach wewnątrz naszego kościoła może uczestniczyć 40 osób. Z tej racji zachęcamy do udziału we mszy św. w świątyni, choć w dalszym ciągu będziemy transmitować na kanale YouTube msze św. za zmarłych w piątki o godz. 18.00 i w niedziele o godz. 10.00 i 18.00. Prosimy, aby w kościele i na placu zachowywać między sobą odpowiednie odległości oraz przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa. Przy przyjmowaniu komunii świętej na rękę prosimy o zdejmowanie rękawiczek. Ten sposób przyjęcia Ciała Pańskiego jest wciąż zalecany przez pasterzy Kościoła z racji trwającej epidemii, dlatego dziękujemy za zrozumienie naszej troski o Was i otwartość serca na tę formę przyjmowania komunii. Płyn do dezynfekcji rąk znajduje się w oznaczonym pojemniku pod chórem.
  • W zakrystii dostępne są czasopisma katolickie. Druk dwutygodnika OPIEKUN będzie wznowiony od przyszłej niedzieli.