Start Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Chrztu Pańskiego - 10.01.2021

Niedziela Chrztu Pańskiego - 10.01.2021

Email Drukuj PDF

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

10.01.2021r.

 

  • Ukochany ojciec, ojciec czułości, w posłuszeństwie i w gościnności; ojciec twórczej odwagi, robotnik, zawsze w cieniu – tymi słowami Papież opisuje w czuły i poruszający sposób św. Józefa. Czyni to w liście apostolskim „Patris corde” – „Ojcowskim sercem" opublikowanym z okazji 150. rocznicy ogłoszenia Oblubieńca Maryi patronem Kościoła katolickiego. Dla uczczenia tej rocznicy papież ogłosił do 8 grudnia 2021 roku specjalny rok poświęcony Opiekunowi Jezusa. Z Rokiem św. Józefa związany jest dar odpustów udzielonych pod zwykłymi warunkami (spowiedź sakramentalna, komunia oraz modlitwa w intencjach Ojca świętego) wiernym, którzy odrzucając wszelkie upodobanie do grzechu uczestniczą w świętach, wspomnieniach lub środowych modlitwach za przyczyną św. Józefa oraz innych praktykach pobożnych podanych w dekrecie Penitencjarii Apostolskiej.
  • W przyszłą niedzielę obchodzimy XXIV Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce.
  • Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w dni powszednie od godz. 17.30. W tym czasie możemy korzystać ze spowiedzi lub rozmowy duchowej z kapłanem.
  • Na środową nowennę zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby powierzyć swoje intencje Bogu za przyczyną Maryi i św. Józefa. Msza święta sprawowana jest w środy w intencjach przekazanych na kartkach i intencjach osób obecnych w świątyni.
  • Chętnych z naszej parafii, którzy chcą się przygotować do zawarcia sakramentu małżeństwa, prosimy o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii do 17 stycznia.
  • Przypominamy, że ks. abp Grzegorz Ryś przedłużył do 17 stycznia dyspensę od uczestnictwa we mszy św. niedzielnej, zachęcając jednocześnie do udziału we mszach świętych w dni powszednie, kiedy jest mniej wiernych.
  • Podczas tradycyjnej kolędy rozmawialiśmy o wielu ważnych sprawach i problemach. Z wiadomych względów jest to teraz utrudnione. Gdyby ktoś chciał porozmawiać z kapłanem, zachęcamy do umówienia się na indywidualne spotkanie w Domu Parafialnym.
  • Ze względu na remonty na ul. Śródmiejskiej i trudności w zaparkowaniu auta na czas mszy św. przypominamy, że można korzystać z parkingu przy plebanii (wjazd od ul. Kopernika).
  • Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby kościoła i na ogrzewanie.
  • Pamiętajmy o zachowywaniu wszystkich przepisów sanitarnych. W naszym kościele może przebywać ok. 30 wiernych (nie wliczając służby liturgicznej).