Start Ogłoszenia duszpasterskie XVI Niedziela zwykła - 18.07.2021

XVI Niedziela zwykła - 18.07.2021

Email Drukuj PDF

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

18.07.2021r.

 

  • Prośmy o świętość dla pasterzy Kościoła, abyśmy wszyscy w jedności budowali Kościół Chrystusowy i w tych trudnych czasach byli dla ludzi znakiem jedności i pokoju.
  • W liturgii Kościoła w czwartek obchodzimy święto św. Marii Magdaleny, w piątek święto św. Brygidy – Patronki Europy, a w sobotę wspominamy św. Kingę. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia.
  • Zapraszamy na adoracje w dni powszednie od godz. 17.30 do 18.00. W czasie adoracji okazja do spowiedzi.
  • W przyszłą niedzielę na wszystkich mszach świętych będzie poświęcenie pojazdów. Z tej okazji będzie można przed kościołem złożyć ofiary na stowarzyszenie MIVA Polska, które organizuje misyjne środki transportu. Misjonarze świeccy i duchowni ogarniają wszystkich swoich dobrodziejów wdzięczną modlitwą. W 2020 zakupione zostały 52 samochody, 2 ambulanse, 4 busy, 24 motocykle, 51 rowerów dla katechistów, 2 traktory i 1 wóz z koniem.
  • Zgodnie z Apelem Przewodniczącego KEP w niedzielę 25 lipca włączamy się w przeżywanie Dnia solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. Zbiórka ofiar na ten cel będzie przeprowadzona w niedzielę 1 sierpnia.
  • Z woli Ojca Świętego Franciszka w przyszłą niedzielę po raz pierwszy będziemy obchodzili Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych (niedziela przed wspomnieniem św. Anny i Joachima). Osoby starsze mogą uzyskać odpust zupełny uczestnicząc w jednej z mszy świętych odprawianych z tej okazji. Odpustu udziela się również wszystkim, którzy w tym dniu wykonają "uczynek miłosierdzia", odwiedzając samotną osobę starszą.
  • Zachęcamy do czytania Opiekuna, Gościa Niedzielnego i innych czasopism katolickich. W Opiekunie warto zwrócić uwagę na artykuły „Konflikt w małżeństwie”, „Boże echa stadionów” i „Spacer po niebie”.
  • Zapraszamy w przyszłą niedzielę o godz. 19.15 do katedry na koncert organowo–wokalny w wykonaniu słuchaczy i wykładowców Diecezjalnego Studium Organistowskiego w Kaliszu.