Start Ogłoszenia duszpasterskie XXII Niedziela zwykła - 29.08.2021

XXII Niedziela zwykła - 29.08.2021

Email Drukuj PDF

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

29.08.2021r.

 

 • Od dziś podczas każdej mszy św. będziemy odmawiać modlitwę na czas przygotowania do beatyfikacji sług Bożych Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej w dniu 12 września.
 • We wtorek obchodzimy Dzień Solidarności i Wolności; w środę dzieci i młodzież zapraszamy na mszę św. o godz. 8.00 z racji rozpoczęcia nowego roku szkolnego. W piątek liturgiczne wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego PpDK. Pamiętajmy w modlitwie o ks. Grzegorzu z racji imienin. Msza św. w jego intencji będzie odprawiona w piątek o godz. 6.30. W sobotę wspomnienie bł. Marii Stelli i Sióstr Nazaretanek – męczennic z Nowogródka.
 • Od 1 września msze święte będą odprawiane: W DNI  POWSZEDNIE – o godz. 6.30, 8.00 i 18.00,  W  NIEDZIELE – o godz. 8.00, 10.00, 12.00, 18.00 i 19.30.
 • Modlitwa w intencji rodzin i obrony życia poczętego w sanktuarium św. Józefa w najbliższy czwartek od godz. 17.00.
 • W piątek spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 17.15. Zapraszamy również na mszę św. w intencji uzdrowienia i uwolnienia o godz. 19.30. Odwiedziny chorych: ks. Proboszcz w piątek od godz. 8.45; ks. Łukasz w sobotę od godz. 9.00.
 • Spotkanie kandydatów do bierzmowania, którzy mają przyjąć ten sakrament 19 października, w przyszłą niedzielę w kościele po mszy św. o godz. 10.00.
 • Spotkanie scholi „Promyki nadziei” w sobotę w salce Domu Parafialnego o godz. 10.00. Zapraszamy również wszystkie dzieci, które pragną chwalić Pana Boga śpiewem.
 • W poniedziałek 6 września w ramach diecezjalnej wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu przypada całodzienna adoracja w naszej parafii. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po mszy św. o godz. 6.30, a zakończenie przed mszą św. o godz. 18.00. W tym czasie zapraszamy o godz. 15.00 na koronkę do Miłosierdzia Bożego, a o 17.30 na różaniec w intencji naszej parafii i diecezji.
 • Spotkanie dla dzieci, które chcą się przygotować do przyjęcia I Komunii Świętej i ich rodziców, w niedzielę 12 września na mszy św. o godz. 12.00. Na tej mszy będzie też błogosławieństwo przyborów szkolnych dzieciom z klas pierwszych.
 • W przyszłą niedzielę będziemy również przeżywać Dzień Solidarności z Afgańczykami prosząc o pokój w tym kraju i za jego mieszkańców. Przed kościołem będzie można wesprzeć ofiarą do puszek działania naszej Caritas na rzecz migrantów i uchodźców.
 • Symbole Światowych Dni Młodzieży, czyli Krzyż i Ikona Matki Bożej Salus Populi Romani, w pielgrzymce po polskich diecezjach zatrzymają się jutro w Kaliszu. Zachęcamy do wspólnej modlitwy, a program spotkania jest wywieszony w gablocie przed kościołem.
 • Zachęcamy do lektury Opiekuna i innych czasopism katolickich.