Start Ogłoszenia duszpasterskie XXIII Niedziela zwykła - 5.09.2021

XXIII Niedziela zwykła - 5.09.2021

Email Drukuj PDF

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

5.09.2021r.

 

  • Niech ten radosny czas oczekiwania na beatyfikację Prymasa Tysiąclecia i Matki Elżbiety Róży Czackiej będzie dla nas wszystkich owocny w odkrywaniu naszego powołania do świętości.
  • W ramach wieczystej adoracji w naszej diecezji poniedziałek jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej parafii. Początek adoracji po mszy św. o godz. 6.30, a zakończenie przed godz. 18.00. W tym czasie zapraszamy na Anioł Pański o godz. 12.00, koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, a o godz. 17.30 na różaniec w intencji naszej parafii i diecezji.
  • W środę święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu przypada również 8 rocznica święceń biskupich Biskupa Damiana Bryla. Pamiętajmy w modlitwie o naszym ordynariuszu.
  • Spotkanie dla dzieci, które chcą się przygotować do przyjęcia I Komunii Świętej i ich rodziców w przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 12.00. Prosimy o przyniesienie czegoś do pisania. Na tej mszy odbędzie się również błogosławieństwo przyborów szkolnych dzieciom z klas pierwszych.
  • Spotkanie scholi „Promyki nadziei” w sobotę w salce Domu Parafialnego o godz. 10.00. Zapraszamy również wszystkie dzieci, które chcą chwalić Pana Boga swoim śpiewem.
  • Siostry nazaretanki zapraszają młodzież chętną poznawać Słowo Boże do Duszpasterstwa Młodzieży Nazaretańskiej. Spotkania odbywają się w każdą sobotę o godzinie 16.00 w salce przy klasztorze. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie. Przypominamy również o możliwości studiowania Pisma świętego w diecezjalnej szkole biblijnej. Pierwsze spotkanie w sobotę 18 września w budynkach seminarium.
  • Spotkanie scholi „Promyki nadziei” w sobotę w salce Domu Parafialnego o godz. 10.00. Zapraszamy również wszystkie dzieci, które pragną chwalić Pana Boga śpiewem.
  • Przeżywamy dziś Dzień Solidarności z Afgańczykami prosząc o pokój w tym kraju i za jego mieszkańców. Przed kościołem można wesprzeć ofiarą do puszek działania naszej Caritas na rzecz migrantów i uchodźców.
  • W najbliższą sobotę organizowana jest coroczna piesza pielgrzymka dzieci z sanktuarium św. Józefa do sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niedźwiadach (ok. 4 km). Zbiórka przy bazylice o godz. 9.30. Szczegółowe informacje na plakacie.
  • Przed kościołem i w zakrystii do nabycia czasopisma katolickie. W Opiekunie m.in. artykuły Śladami Pięciu Męczenników i Z miłości do chorych o budowanym na Ogrodach Domu św. Matki Teresy z Kalkuty.