Start Ogłoszenia duszpasterskie XXIV Niedziela zwykła - 12.09.2021

XXIV Niedziela zwykła - 12.09.2021

Email Drukuj PDF

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

12.09.2021r.

 

  • Niech ten radosny dzień beatyfikacji nowych polskich błogosławionych pozostanie w naszej pamięci i sercach pobudzając nas do dziękczynienia Bogu, że nas wszystkich przeznacza do życia w świętości.
  • W liturgii Kościoła w poniedziałek wspomnienie św. Jana Chryzostoma, we wtorek święto Podwyższenia Krzyża świętego, w środę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, w czwartek św. papieża Korneliusza i biskupa Cypriana, w sobotę święto św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży. W czwartek, piątek i sobotę podczas mszy św. wieczornych będziemy modlić się w intencji dzieci i młodzieży z naszych rodzin. Zapraszamy do udziału wszystkich, dla których ważne jest wychowanie młodego pokolenia. Niech w tym XI Tygodniu Wychowania nasza modlitwa będzie zawierzeniem Bogu tych, którzy w tych czasach najbardziej są narażeni na działanie zła.
  • W poniedziałek zapraszamy na różaniec fatimski o godz. 17.30 i procesję z figurą Matki Bożej po Eucharystii.
  • Dzieci, które pragną śpiewać w scholi "Promyki nadziei", zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 10.00 w Domu Parafialnym.
  • W przyszłą niedzielę ofiarą do puszek będzie można wesprzeć uczelnie katolickie.
  • Siostry nazaretanki zapraszają młodzież chętną poznawać Słowo Boże do Duszpasterstwa Młodzieży Nazaretańskiej. Spotkania odbywają się w każdą sobotę o godzinie 16.00 w salce przy klasztorze. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie. Przypominamy również o możliwości studiowania Pisma świętego w diecezjalnej szkole biblijnej. Pierwsze spotkanie w sobotę 18 września w budynkach seminarium.
  • Przed kościołem i w zakrystii jest do nabycia nowy numer Opiekuna i innych czasopism. Informujemy przy tej okazji, że cena naszego diecezjalnego dwutygodnika wzrosła do 3zł 50gr.