Start Ogłoszenia duszpasterskie XXVIII Niedziela zwykła - 10.10.2021

XXVIII Niedziela zwykła - 10.10.2021

Email Drukuj PDF

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

10.10.2021r.

 

  • Przeżywamy dziś XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się otworzyć drzwi Chrystusowi”. To najbardziej znane i wciąż aktualne słowa św. Jana Pawła II. W tym czasie pozamykanych drzwi domów i serc miejmy odwagę zaufać Bogu. Dziękujemy również za ofiary składane przed kościołem na Papieski Fundusz Stypendialny.
  • W liturgii Kościoła w środę wspominamy bł. Honorata Koźmińskiego; w czwartek św. Małgorzatę Marię Alacoque; w piątek św. Teresę od Jezusa; a w sobotę św. Jadwigę Śląską.
  • W środę o godz. 17.30 różaniec fatimski, a po mszy św. procesja na placu przed kościołem. W czwartek Dzień Edukacji Narodowej – zachęcamy do modlitwy w intencji wszystkich uczniów, katechetów, nauczycieli, wychowawców i pracowników szkół znajdujących się na terenie naszej parafii.
  • W piątek obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Zapraszamy wszystkich, którzy doświadczyli tragedii utraty dzieci, na różaniec w ich intencji o godz. 17.30 i modlitwę przy figurze Matki Bożej Bolesnej po mszy św. Prosimy o zabranie zniczy, których światło będzie znakiem życia Waszych dzieci w Królestwie Niebieskim.
  • Po piątkowej procesji zapraszamy na WIECZÓR UWIELBIENIA w naszej świątyni do godz. 20.00. Zachęcamy szczególnie kandydatów do bierzmowania, którzy w przyszły wtorek 19 października otrzymają ten sakrament podczas mszy św. o godz. 18.00. Prosimy przy tej okazji całą wspólnotę parafialną o modlitwę w intencji kandydatów i ich rodzin.
  • W sobotę o godz. 9.00 próba przed bierzmowaniem i spotkania indywidualne z kandydatami (prosimy o przyniesienie indeksów z wpisami katechetów). Spotkanie ministrantów w czwartek po wieczornej mszy św. ok. godz. 18.30.
  • Dziękując za dar beatyfikacji ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową do sanktuarium św. Józefa w Prudniku – jednego z miejsc internowania Prymasa Tysiąclecia. W programie: Eucharystia, zwiedzanie celi więziennej bł. Stefana Wyszyńskiego i sanktuarium, krótki spacer po Górach Opawskich z wejściem na wieżę widokową oraz zwiedzanie zamku i parku w Mosznej. Wyjazd 23 października o godz. 6:00, koszt 110 złotych. Zapisy w zakrystii, biurze parafialnym oraz u księdza wikariusza Łukasza. Serdecznie zapraszamy.
  • Nowy numer Opiekuna i Gościa Niedzielnego oraz kalendarze diecezjalne na rok 2022 do nabycia przed kościołem i w zakrystii.