Start Ogłoszenia duszpasterskie XXIX Niedziela zwykła - 17.10.2021

XXIX Niedziela zwykła - 17.10.2021

Email Drukuj PDF

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

17.10.2021r.

 

  • Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30. Niech wspólna modlitwa wszystkich wierzących będzie potężnym szturmem do nieba o uproszenie błogosławieństwa Bożego dla całego świata.
  • W poniedziałek obchodzimy święto św. Łukasza Ewangelisty. W tym dniu pamiętajmy o Ks. Łukaszu i o Biskupie Łukaszu z racji ich imienin. Polecajmy też wszystkich Pracowników Służby Zdrowia. We wtorek obchodzimy w naszym kościele uroczystość św. Piotra z Alkantary – patrona świątyni. W środę wspominamy św. Jana Kantego, a w piątek św. Jana Pawła II.
  • We wtorek mszy św. o godz. 18.00 będzie przewodniczył ks. bp Damian Bryl, który udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania i będzie się modlił w intencji naszej parafii.
  • W przyszłą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Misyjny. Będziemy wspierać misjonarzy duchowo (przez modlitwę) i materialnie (ofiarami składanymi przed kościołem do puszek). Taca w tym dniu przeznaczona jest na tzw. świętopietrze – dzieła prowadzone przez Stolicę Apostolską.
  • Dziękując za dar beatyfikacji ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową do sanktuarium św. Józefa w Prudniku – jednego z miejsc internowania Prymasa Tysiąclecia. W programie: Eucharystia, zwiedzanie celi więziennej bł. Stefana Wyszyńskiego i sanktuarium, krótki spacer po Górach Opawskich z wejściem na wieżę widokową oraz zwiedzanie zamku i parku w Mosznej. Wyjazd 23 października o godz. 6:00, koszt 110 złotych. Zapisy jeszcze tylko dziś w zakrystii i u księdza wikariusza Łukasza. Serdecznie zapraszamy.
  • Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Zachęcamy do zamawiania mszy świętych i wypominek w intencji naszych zmarłych.
  • Nowy numer Opiekuna i Gościa Niedzielnego oraz kalendarze diecezjalne na rok 2022 do nabycia przed kościołem i w zakrystii.