Start Ogłoszenia duszpasterskie Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla wszechświata - 21.11.2021

Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla wszechświata - 21.11.2021

Email Drukuj PDF

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA

KRÓLA WSZECHŚWIATA

21.11.2021r.

 

  • Niech Jezus Chrystus króluje w naszych sercach, domach i rodzinach. Oddajmy Mu najwyższą cześć i chwałę. To On w mocy Ducha Świętego prowadzi nas do miłującego Ojca. Dzisiaj obchodzimy również Światowy Dzień Młodzieży.
  • W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent – czas szczególnego przygotowania nie tylko na święta Bożego Narodzenia, ale także na paruzję – powtórne przyjście Chrystusa. W dni powszednie Adwentu zapraszamy na msze św. roratnie o godz. 6.30.
  • W liturgii Kościoła w tym tygodniu w poniedziałek wspomnienie św. Cecylii DzM, patronki śpiewu i muzyki kościelnej; polecajmy S. Organistkę i wszystkich, którzy w naszym kościele służą w czasie liturgii muzyką i śpiewem. W środę wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac i męczenników wietnamskich, a w czwartek wspomnienie bł. Marii od Pana Jezusa Dobrego Pasterza – założycielki Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu. Przypominamy o trwającej nowennie i możliwości składania intencji, w których modlimy się codziennie o godz. 17.50, a w czwartek zapraszamy do wspólnej modlitwy razem z naszymi Siostrami podczas mszy św. o godz. 18.00.
  • Zapraszamy na adwentowy dzień skupienia, który odbędzie się w najbliższą sobotę w domu parafialnym w godzinach od 9.00 do 17.00. W programie m.in. Eucharystia, możliwość skorzystania ze spowiedzi, Adoracja Najświętszego Sakramentu i konferencja biblijna. Zgłoszenia chętnych oraz plan dnia skupienia w kancelarii parafialnej, zakrystii i u ks. Łukasza.
  • W sobotę zapraszamy również do sanktuarium św. Józefa na mszę św. o godz. 12.00 w intencji zmarłych kapłanów z naszego dekanatu, zmarłych z naszych rodzin oraz o błogosławieństwo Boże i opiekę św. Józefa dla całej parafii.
  • Przed kościołem i w zakrystii do nabycia Opiekun i Gość Niedzielny. Zachęcamy także do wsparcia naszych kleryków przez zakupienie kalendarzy diecezjalnych na przyszły rok.
  • Bóg zapłać za ofiary składane przed kościołem na rzecz działań pomocowych w czasie kryzysu migracyjnego na terenach wschodnich.