Start Ogłoszenia duszpasterskie III Niedziela zwykła - 23.01.2022

III Niedziela zwykła - 23.01.2022

Email Drukuj PDF

III NIEDZIELA ZWYKŁA

23.01.2022r.

 

  • Trwamy w modlitwie o jedność chrześcijan. We wszystkich kościołach, cerkwiach i zborach ci, którzy przyjęli chrzest w imię Trójcy Przenajświętszej, proszą o uzdrowienie wszystkich zranień i podziałów, które podzieliły Mistyczne Ciało Chrystusa. Dziś też obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego. Zarząd Dzieła Biblijnego przy współpracy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego przygotował darmową aplikację pod nazwą „Dzieło Biblijne” dostępną w sklepach internetowych (Google Play i Apple Store).
  • W liturgii Kościoła w poniedziałek wspomnienie św. Franciszka Salezego; we wtorek święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła; w środę wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa; w tym dniu obchodzimy również XXII Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce; a w piątek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu.
  • W przyszłą niedzielę w zbiórce przed kościołem będziemy mogli wesprzeć zakony klauzurowe w naszej diecezji. Siostry mniszki kamedułki ze Złoczewa, klaryski kapucynki z Ostrowa Wlkp., karmelitanki z Niedźwiad i klaryski z Kalisza ogarniają modlitwą wszystkich ofiarodawców i dziękują za nawet najmniejsze wsparcie.
  • Podobnie jak w ubiegłą niedzielę, również dzisiaj modlitwą i błogosławieństwem ogarniamy wszystkich obecnych na Eucharystii, mieszkańców konkretnych ulic i związanych z naszym kościołem. Niech błogosławieństwo Jezusa chroni nas od wszelkiego zła i umacnia w codziennym życiu, a Duch Święty obdarza potrzebnymi darami.
  • Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na kształcenie kleryków z naszej diecezji.