Start Ogłoszenia duszpasterskie II Niedziela wielkanocna - 24.04.2022

II Niedziela wielkanocna - 24.04.2022

Email Drukuj PDF

II NIEDZIELA WIELKANOCNA

ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

24.04.2022r.

 

  • Cieszymy się, że „Bóg otwiera na oścież drzwi miłosierdzia”. Przejdźmy przez tę bramę wzbudzając żal za grzechy i mocne postanowienie poprawy.
  • Zapraszamy od 14.30 na Godzinę Miłosierdzia w naszym kościele. Dziś również rozpoczynamy TYDZIEŃ MIŁOSIERDZIA. W przyszłą niedzielę przed kościołem będziemy mogli wesprzeć Dom dla Matek z Dziećmi w Dobieszczyźnie w naszej diecezji.
  • W liturgii Kościoła w tym tygodniu w poniedziałek święto św. Marka Ewangelisty, we wtorek obchodzimy przeniesioną z racji oktawy wielkanocnej uroczystość św. Wojciecha BM, w piątek święto św. Katarzyny ze Sieny – Patronki Europy i jednocześnie Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej. Jest to kontynuacja dziękczynnych pielgrzymek księży – byłych więźniów obozu koncentracyjnego w Dachau, którzy 29 kwietnia 1945 roku zostali cudownie wyzwoleni z niewoli za przyczyną św. Józefa Kaliskiego. Zapraszamy tego dnia na mszę św., którą o godz. 12.00 w narodowym sanktuarium św. Józefa odprawi biskup włocławski Krzysztof Wętkowski.
  • W poniedziałek w katedrze i sanktuarium św. Józefa obchodzimy Dzień Świętości Życia Kapłańskiego.
  • Próby przygotowujące dzieci do I Komunii świętej: grupa pierwsza (SP nr 12, SP nr 3, Nazaret i inne szkoły) – w środę 20 kwietnia o godz. 16.30; grupa druga (SP nr 16) - w czwartek 21 kwietnia o godz. 16.30.
  • W przyszłą niedzielę rozpoczynamy miesiąc szczególnie poświęcony Maryi, Matce Boga i Kościoła. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30.
  • Dziś przed kościołem przeprowadzana jest zbiórka ofiar na leczenie Amelii Gidelskiej chorej na wrodzoną sztywność stawów. W imieniu Amelii i jej bliskich dziękujemy za wsparcie.
  • Zapraszamy osoby, które doświadczyły utraty własnego dziecka, do wspólnej modlitwy. Dziś o godz. 15.00 w kaplicy domu parafialnego zostanie odprawiona msza św. w intencji zmarłych dzieci. Po niej zapraszamy na spotkanie przy kawie. Więcej informacji na stronie internetowej www.utraceni.pl.