Start Ogłoszenia duszpasterskie Zesłanie Ducha Świętego - 5.06.2022

Zesłanie Ducha Świętego - 5.06.2022

Email Drukuj PDF

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

5.06.2022r.

 

  • Prosimy dziś Ducha Świętego: „Daj Twoim wierzącym, w Tobie ufającym, siedmiorakie dary. Daj zasługę męstwa, daj wieniec zwycięstwa, daj szczęście bez miary”. Przypominamy sobie również wezwanie z bierzmowania: „Pragniemy, aby Duch Święty, którego otrzymamy, umocnił nas do mężnego wyznawania wiary i do postępowania według jej zasad".
  • W liturgii Kościoła w poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, w środę wspomnienie św. Jadwigi Królowej, w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w sobotę wspomnienie św. Barnaby Ap., a w przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy.
  • Komunia Rocznicowa będzie w przyszłą niedzielę 12 czerwca podczas mszy św. o godz. 12:00. Spowiedź w piątek 10 czerwca o godz. 17:30, a po mszy św. próba dla dzieci. Prosimy o przyniesienie książeczek pierwszopiątkowych.
  • Siostra Terezja zaprasza po odbiór zdjęć z uroczystości Pierwszej Komunii w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 12:00.
  • W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii jednego z kleryków naszego seminarium, który podczas mszy św. o godz. 8:00, 10:00 i 12:00 podzieli się świadectwem o łasce powołania. Po wszystkich mszach św. będzie można przed kościołem złożyć ofiary na utrzymanie kleryków. Klerycy zapraszają wszystkich myślących o wyborze drogi powołania kapłańskiego na spotkanie w seminarium w najbliższą sobotę w godz. 17:00 – 20:30.
  • Są nowe numery czasopism katolickich. Zachęcamy do lektury.
  • Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zbiórka będzie miała miejsce przy Domu Parafialnym od 18 do 22 czerwca.