Start Ogłoszenia duszpasterskie Uroczystość Najświętszej Trójcy - 12.06.2022

Uroczystość Najświętszej Trójcy - 12.06.2022

Email Drukuj PDF

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

12.06.2022r.

 

  • Modliliśmy się przed chwilą słowami „Niech nam posłuży do zbawienia duszy i ciała przyjęcie tego sakramentu i wiara w wiekuistą i Świętą Trójcę oraz nierozdzielną Jedność”. Niech to święte działanie, które przeżyliśmy w liturgii Eucharystii, wprowadzi nas w tajemnicę Bożej Miłości.
  • W poniedziałek wspominamy św. Antoniego z Padwy, we wtorek bł. Michała Kozala, w środę bł. Jolantę – patronkę Kalisza; w czwartek obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze święte w naszym kościele o godz. 8:00, 10:00, 18:00 (po mszy św. procesja w ogrójcu przykościelnym) i o godz. 19:30. W piątek wspomnienie św. brata Alberta Chmielowskiego.
  • W poniedziałek zapraszamy na różaniec o godz. 17:30 i procesję fatimską po mszy św. wieczornej.
  • Zachęcamy do udziału w czwartkowej procesji Bożego Ciała, która rozpocznie się uroczystą mszą świętą na Rynku Głównym o godz. 10:00. Procesja następnie przejdzie ulicami: Kolegialną, Sukienniczą i Rzeźniczą, by wrócić na Rynek Główny, gdzie zostanie udzielone uroczyste błogosławieństwo.
  • Dzieci (szczególnie pierwszokomunijne i rocznicowe) prosimy o włączenie się w miejską procesję Bożego Ciała i procesje w naszej parafii w oktawie tej uroczystości.
  • Pamiętajmy o obowiązku katechezy szkolnej dla dzieci i młodzieży. Niech pogłębianie wiary wprowadza w życie młodych ludzi błogosławieństwo Boże i przygotowuje ich do życia sakramentalnego i pełnienia funkcji rodziców chrzestnych i świadków bierzmowania.
  • Nieustannie zachęcamy do czytania czasopism katolickich.
  • Zapraszamy razem ze wspólnotą Synaj na jednodniowy wyjazd w Góry Wałbrzyskie i Kamienne w sobotę 25 czerwca. W ramach wycieczki wejście na górę Borową, na której szczycie znajduje się wieża widokowa, i popołudnie w schronisku "Andrzejówka". Wyjazd o godzinie 6.30, powrót ok. godz. 22.00. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Łukaszem.
  • Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zbiórka będzie miała miejsce przy Domu Parafialnym od 18 do 22 czerwca.