Start Ogłoszenia duszpasterskie XVII Niedziela zwykła - 24.07.2022

XVII Niedziela zwykła - 24.07.2022

Email Drukuj PDF

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

24.07.2022r.

 

  • Bóg wysłuchuje wszystkich naszych modlitw i udziela nam Ducha Świętego, abyśmy wiedzieli, o co mamy się modlić. Niech czas, który otrzymaliśmy, będzie wypełniony dziękczynieniem.
  • W liturgii Kościoła w poniedziałek obchodzimy święto św. Jakuba Apostola i wspominamy św. Krzysztofa; we wtorek wspominamy świętych Joachima i Annę; w piątek św. Martę, Marię i Łazarza.
  • Przypominamy, że w lipcu i sierpniu msze święte będą odprawiane w dni powszednie – o godz. 7.00 i 18.00, a w niedziele bez zmian – o godz. 8.00, 10.00, 12.00, 18.00 i 19.30.
  • Dziękujemy dzisiaj dobremu Bogu za posługę w naszej parafii ks. Grzegorza. Ogarniamy Go płynącą z serca modlitwą.
  • Bóg zapłać za złożone dzisiaj na tacę ofiary na pokrycie kosztów remontu naszej świątyni. Dziękujemy za ofiary indywidualne składane w kopertach i wpłacane na konto parafii. Foldery z numerem konta wyłożone są na stoliku pod chórem. Malowanie kościoła planujemy we wrześniu.
  • Z racji błogosławieństwa pojazdów i kierujących można dziś złożyć przed kościołem ofiary na organizację MIVA Polska, która pomaga misjonarzom w zdobyciu środków transportu. Misjonarze świeccy i duchowni ogarniają wszystkich swoich dobrodziejów wdzięczną modlitwą.
  • Zachęcamy do czytania Opiekuna, Gościa Niedzielnego i innych czasopism katolickich.
  • Fundacja Abba Pater zaprasza w dniach 5–7 sierpnia na 11 FESTIWAL ABBA PATER – „Ojciec wszystkich nas”. Szczegóły na stronie fundacji.
  • Nasza parafia organizuje rekolekcje wyjazdowe w Kazimierzu Biskupim w dniach 16–18 września. W planie: Eucharystia, konferencje biblijne, adoracja, wspólne rozważanie Słowa Bożego oraz rekreacja. Zapisy w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Koszt pobytu – 180 złotych. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.