Start Ogłoszenia duszpasterskie XXIII Niedziela zwykła - 4.09.2022

XXIII Niedziela zwykła - 4.09.2022

Email Drukuj PDF

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

4.09.2022r.

 

  • Dnia 31 sierpnia zmarł w 90 roku życia i 65 roku kapłaństwa Ks. Prałat dr Bolesław Kawczyński. Przez 20 lat był proboszczem naszej parafii. Pełni wdzięczności Bogu za dar Jego życia i posługi otoczmy go naszymi modlitwami. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w naszym kościele w niedzielę 4 września o godz. 15.20 wprowadzeniem trumny z ciałem Ks. Prałata. O godz. 15.30 będzie modlitwa różańcowa i msza święta żałobna pod przewodnictwem ks. bpa Łukasza Buzuna. Po eucharystii trumna zostanie przewieziona do Zduńskiej Woli, gdzie w poniedziałek o godz. 11.00 w bazylice Wniebowzięcia NMP odbędzie się pogrzeb i odprowadzenie ks. Prałata na cmentarz parafialny. Zachęcamy do uczestnictwa w pogrzebie.
  • We wtorek, w ramach wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej diecezji, przypada adoracja w naszej parafii. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po mszy świętej o godz. 6.30. Zakończenie przed Eucharystią o godz. 18.00. W tym czasie zapraszamy o godz. 15.00 na koronkę do Miłosierdzia Bożego. W czwartek święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Pamiętajmy w modlitwie o ks. Biskupie Damianie w 9 rocznicę święceń biskupich.
  • W niedzielę 11 września rozpocznie się XII Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
  • Spotkanie dla dzieci pragnących przygotowywać się do I Komunii Świętej i ich rodziców w przyszłą niedzielę na mszy świętej o godz. 12.00. Na tej mszy odbędzie się błogosławieństwo przyborów szkolnych dzieciom z klas pierwszych
  • Zapraszamy do włączenia się do schli „Promyki Nadziei”. Spotkania w soboty o godz. 10.00 w Domu Parafialnym.
  • Przed kościołem i w zakrystii do nabycia Opiekun, Gość Niedzielny, Różaniec i czasopisma misyjne.
  • XII Piesza Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży do sanktuarium Matki Bożej w Niedźwiadach k. Kalisza wyruszy w sobotę, 10 września. Zbiórka uczestników o godzinie 9.30 przy Narodowym Sanktuarium św. Józefa. Szczegóły na plakacie.
  • Zachęcamy do uczestnictwa w rekolekcjach parafialnych w Kazimierzu Biskupim w terminie 16–18 września. Zapraszamy rodziny i osoby samotne. Dzieciom zapewniamy opiekę.
  • Wszystkich, którzy przeżywają trudności w wierze i pragną porozmawiać o Bogu, życiu i wierze zapraszamy na kolejny KURS ALPHA w naszej parafii, który rozpocznie się 15 września. Zapisy w zakrystii lub pod numerem telefonu 505 525 952.