Start Ogłoszenia duszpasterskie XXIV Niedziela zwykła - 11.09.2022

XXIV Niedziela zwykła - 11.09.2022

Email Drukuj PDF

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

11.09.2022r.

 

  • Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Pamiętajmy, że jednym z wielu przywilejów i obowiązków chrześcijanina jest pogłębianie swej wiedzy religijnej przez katechezę szkolną i sakramentalną. Jest to wielki dar, którego nie wolno zaniedbać.
  • We wtorek wspominamy św. Jana Chryzostoma BpDK; w środę obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego (w kościołach w całej Europie będziemy modlić się w tym dniu w intencji Ukrainy oraz o opamiętanie i nawrócenie dla rosyjskich agresorów); w czwartek wspominamy Matkę Bożą Bolesną; w piątek św. Korneliusza PpM i św. Cypriana BpM; w przyszłą niedzielę będziemy dziękować za św. Stanisława Kostkę – patrona dzieci i młodzieży. Zapraszamy dzieci i młodzież na msze święte w piątek i sobotę o godz. 18.00 oraz w niedzielę o godz. 12.00.
  • Decyzją ks. Biskupa przygotowanie do bierzmowania od tego roku będzie trwało dwa lata. Rozpocznie się w parafiach w 8 klasie szkoły podstawowej i zakończy po pierwszej klasie szkoły ponadpodstawowej. Wszyscy, którzy zaczęli przygotowanie wcześniej, będą mogli je kontynuować na starych zasadach. Spotkanie dla wszystkich kandydatów w niedzielę 25 września w kościele na mszy świętej o godz. 10.00.
  • Zapisy dla dorosłych kandydatów do bierzmowania do końca września w kancelarii lub zakrystii.
  • W przyszłą niedzielę zapraszamy na mszę świętą o godz. 12.00 rodziców, opiekunów i dzieci, które rozpoczną przygotowanie do I Komunii Świętej w przyszłym roku.
  • Przed kościołem i w zakrystii do nabycia Opiekun, Gość Niedzielny, Różaniec i czasopisma misyjne.
  • W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka ofiar na uczelnie katolickie.
  • Otrzymaliśmy zgodę na malowanie kościoła. Prace rozpoczną się jeszcze we wrześniu. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na malowanie i prace z nim związane. Bóg zapłać za ofiary składane w kopertach i na konto parafialne.
  • Wszystkich, którzy przeżywają trudności w wierze i pragną porozmawiać o Bogu, życiu i wierze zapraszamy na kolejny KURS ALPHA w naszej parafii, który rozpocznie się 15 września. Zapisy w zakrystii lub pod numerem telefonu 505 525 952.