Start Ogłoszenia duszpasterskie IV Niedziela Wielkiego Postu - 19.03.2023

IV Niedziela Wielkiego Postu - 19.03.2023

Email Drukuj PDF

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

19.03.2023r.

 

  • Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy czas rekolekcji parafialnych. W niedzielę, poniedziałek i wtorek będziemy wchodzić w tajemnicę swego miejsca w Kościele poznając niektóre sprawy z historii naszego kościoła. Msze święte z naukami rekolekcyjnymi w niedzielę na wszystkich eucharystiach. W poniedziałek i wtorek o godz. 8.00, 17.00 i 18.00. We wrześniu będziemy przeżywać w naszej świątyni tygodniowe misje parafialne. Niech ta niedziela radości pobudza nasze serca do dziękczynienia za dar świątyni i parafii.
  • Zapraszamy na Gorzkie Żale w niedziele i Drogę Krzyżową w piątki o godz. 17.30. Bóg zapłać za jałmużnę postną składaną przy krzyżu na środku kościoła i ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego do skarbonek pod chórem i przy kaplicy żołnierskiej.
  • W poniedziałek obchodzimy uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, Opiekuna Zbawiciela. W roku jubileuszowym konsekracji naszej świątyni podczas mszy św. o godz. 6.30, 17.00 i 18.00 ponowimy zawierzenie parafii św. Józefowi. W sobotę obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze święte z uroczystości Zwiastowania będą odprawione w piątek o godz. 18.00 i w sobotę o godz. 8.00 i 15.00. Przyjęcie do DUCHOWEJ ADOPCJI DZIECKA POCZĘTEGO podczas mszy świętych.
  • W środę podczas adoracji Najświętszego Sakramentu o 17.45 modląc się za zmarłych będziemy szczególnie pamiętać o spoczywających pod kaplicą żołnierską i św. Jana Nepomucena.
  • W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 w katedrze odbędzie koncert pieśni pasyjnych w wykonaniu Chóru Dysonans z Poznania i Żeńskiego Chóru Akademii Kaliskiej.
  • W przyszłą niedzielę i w czasie rekolekcji ofiary na tacę przeznaczone będą na pokrycie kosztów remontów w kościele. Bóg zapłać za każdą ofiarę na tacę i ofiary indywidualne w kopertach.
  • W poniedziałek, wtorek i środę będą rekolekcje dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 16. Módlmy się gorąco w tym czasie za dzieci i ich rodziny.