Start Ogłoszenia duszpasterskie V Niedziela Wielkiego Postu - 26.03.2023

V Niedziela Wielkiego Postu - 26.03.2023

Email Drukuj PDF

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

26.03.2023r.

 

  • Rozpoczynamy rekolekcje parafialne. Dzisiaj, w poniedziałek i wtorek będziemy wchodzić w tajemnicę swego miejsca we wspólnocie Kościoła przybliżając sobie historię naszej świątyni. Nauki rekolekcyjne w niedzielę na wszystkich eucharystiach. W poniedziałek i wtorek o godz. 8.00, 17.00 i 18.00. Spowiedź podczas mszy świętych i w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu.
  • W przyszłą niedzielę poświęcenie palm na wszystkich mszach świętych. Palmy będą dostępne przed kościołem. Składane ofiary będą przeznaczone na kwiaty do świątyni.
  • Dzisiaj przypada pierwsza rocznica śmierci bpa Teofila Wilskiego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o godz. 15.00 przy Jego grobie na cmentarzu miejskim.
  • Bóg zapłać za ofiary składane do skarbonek pod chórem i przy kaplicy żołnierskiej na kwiaty do Grobu Pańskiego, ofiary składane przy krzyżu na jałmużnę postną i za ofiary składane w czasie rekolekcji na pokrycie kosztów remontów kościoła.
  • Przed kościołem możemy zaopatrzyć się w paschaliki na Wigilię Paschalną i stół wielkanocny. Jest też nowy numer Opiekuna i Gościa Niedzielnego.
  • Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu i parafia św. Matki Teresy z Kalkuty serdecznie zapraszają do obejrzenia Misterium Męki Pańskiej, jakie zostanie zaprezentowane w formie plenerowego przedstawienia w sobotę 1 kwietnia o godz. 19:30 przy kościele na Ogrodach. Wstęp wolny.
  • W niedzielę 2 kwietnia o godz. 15.00 przy pomniku św. Jana Pawła II na placu św. Józefa odbędzie się modlitwa będąca jednocześnie wyrazem naszej ufności w świętość Papieża Polaka. Modlitwie przewodniczyć będzie bp Damian Bryl. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału.