Start Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Palmowa - 2.04.2023

Niedziela Palmowa - 2.04.2023

Email Drukuj PDF

NIEDZIELA PALMOWA CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ

2.04.2023r.

 

  • W Wielkim Tygodniu Kościół celebruje misteria zbawienia wypełnione przez Chrystusa, zaczynając od uroczystego wjazdu do Jerozolimy aż do Jego błogosławionej męki i chwalebnego zmartwychwstania. Zachęcamy do włączenia się dzisiaj w modlitwy i procesje z racji 18 rocznicy śmierci św. Jana Pawła II, szczególnie na modlitwę razem z biskupem Damianem o godz. 15.00 przy pomniku Papieża Polaka na Placu św. Józefa.
  • W Wielką Środę od godz. 19.00 do 23.00 odbędzie się NOC KONFESJONAŁÓW”. Dyżury spowiednicze będą w katedrze św. Mikołaja, bazylice św. Józefa, sanktuarium Serca Jezusa Miłosiernego (ojcowie jezuici), sanktuarium Miłosierdzia Bożego (ul. Asnyka) i w parafii Opatrzności Bożej (ul. Polna). W naszym kościele będziemy spowiadać od 17.30 do 19.30.
  • Zapraszamy wszystkich do wspólnego przeżywania TRIDUUM PASCHALNEGO MĘKI, ŚMIERCI i ZMARTWYCHWSTANIA CHRYSTUSA.

– WIELKI CZWARTEK – Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Adoracja Chrystusa w „ciemnicy” do godz. 22.00.

– WIELKI PIĄTEK koronka do Miłosierdzia Bożego i Droga Krzyżowa o godz. 10.00 (rozpoczęcie nowenny przed świętem Miłosierdzia Bożego).

– Liturgia Męki i Śmierci Pańskiej o godz. 18.00. Pamiętajmy o zachowaniu postu (wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych dla wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, oraz ograniczenie posiłków do dwóch lekkich i jednego do syta dla osób między 18 a 60 rokiem życia). Adoracja Chrystusa w grobie do godz. 22.00.

– WIELKA SOBOTA – możliwość adoracji od godz. 8.00. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny co pół godziny od godz. 10.00 do 16.00.

– LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ rozpocznie się o godz. 20.00 i zakończy zakończy procesją rezurekcyjną Zmartwychwstania Pańskiego. Prosimy o zabranie ze sobą świec. Zapraszamy asystę, służbę liturgiczną i wszystkich wiernych do owocnego przeżycia tych najważniejszych w całym roku celebracji.

  • W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA i poniedziałek wielkanocny msze święte w porządku niedzielnym.
  • Dziękujemy za ofiary złożone w czasie rekolekcji na pokrycie kosztów prac remontowych wykonanych w naszej świątyni.
  • Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego składane do skarbonki pod chórem i przy kaplicy żołnierskiej oraz za ofiary na jałmużnę postną składane przy krzyżu. Dziękujemy za ofiary złożone przy nabywaniu palm. Będą one przeznaczone na kwiaty do kościoła. Dziękujemy siostrom i paniom, które je pięknie przygotowały.