Start Ogłoszenia duszpasterskie XXII Niedziela zwykła - 3.09.2023

XXII Niedziela zwykła - 3.09.2023

Email Drukuj PDF

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

3.09.2023 r.

 

  • Nie mamy brać wzoru z tego świata, ale kształtować swoje myślenie według Bożych planów, które realizują się przez krzyż i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.
  • Dzieci i młodzież zapraszamy na mszę świętą z racji rozpoczęcia nowego roku szkolnego w poniedziałek o godz. 8.00. W tym dniu obchodzimy wspomnienie błogosławionych sióstr nazaretanek Marii Stelli i Towarzyszek, męczennic z Nowogródka. W piątek przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
  • W środę w ramach diecezjalnej wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu przypada adoracja w naszej parafii. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po mszy św. o godz. 6.30, a zakończenie przed Eucharystią o godz. 18.00. Zapraszamy tego dnia na koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00, natomiast o godz. 17.30 odmówimy różaniec w intencji naszej parafii i całej diecezji.
  • W czwartek zapraszamy do sanktuarium św. Józefa na modlitwę w intencji rodzin i obrony życia poczętego. Rozpoczęcie o godz. 16.00.
  • W niedzielę 10 września przed kościołem zbiórka ofiar na dzieło ewangelizacyjne, które prowadzi wspólnota Synaj z naszej parafii. Każdy, kto pragnie wesprzeć to dzieło, będzie mógł skosztować smacznych wypieków lub zakupić różańce.
  • Kolejna edycja kursu ALPHA rozpocznie się w naszej parafii 28 września. Kurs ma na celu przez rozmowy przy kolacji, film i spotkanie w grupach pomóc w odkryciu na nowo sensu wiary i życia. Kurs skierowany jest do ludzi dorosłych i młodych. Zapisy w zakrystii i pod numerem telefonu podanym na banerze wiszącym przed kościołem.
  • Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania po mszy świętej o godz. 10.00. Spotkanie dla dzieci pragnących przygotowywać się do I Komunii Świętej i ich rodziców w przyszłą niedzielę na mszy świętej o godz. 12.00. Na tej mszy odbędzie się błogosławieństwo przyborów szkolnych dzieciom z klas pierwszych.
  • Dzieci, które chciałyby dołączyć do scholii parafialnej, s. Maksymiliana serdecznie zaprasza na próby w każdą niedzielę o godzinie 11:30 do kościoła (czyli pół godziny przed mszą świętą).
  • Od 1 września MSZE ŚWIĘTE w naszej parafii są odprawiane: W DNI POWSZEDNIE (od poniedziałku do piątku) – o godz. 6.30, 17.00 i 18.00; w soboty o 8.00 i 18.00; w NIEDZIELE – o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku od godz. 17.30.