Start Ogłoszenia duszpasterskie XXIV Niedziela zwykła - 17.09.2023

XXIV Niedziela zwykła - 17.09.2023

Email Drukuj PDF

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

17.09.2023 r.

 

  • Przeżywamy czas JUBILEUSZU 350. ROCZNICY KONSEKRACJI NASZEGO KOŚCIOŁA. Już w najbliższą sobotę o godz. 18.00 rozpoczniemy tygodniowe misje święte. Poprowadzi je o. Mirosław Kopczewski – franciszkanin z Niepokalanowa. Nauki misyjne będą głoszone podczas wszystkich mszy świętych niedzielnych, od poniedziałku do piątku o godz. 9.00 i 18.00, a w sobotę o godz. 8.00 i 18.00. Zakończenie misji w niedzielę 1 października uroczystą mszą św. o godz. 12.00 pod przewodnictwem Ks. Biskupa Damiana Bryla. Pamiętajmy o modlitwie w intencji misji, naszej parafii i o. Mirosława.
  • W poniedziałek obchodzimy święto św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży. Z tej racji zapraszamy dzieci i młodzież na mszę św. o godz. 18.00. W środę wspomnienie świętych męczenników koreańskich – Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy; w czwartek święto św. Mateusza Ap; w sobotę wspomnienie św. Ojca Pio.
  • Wspólnota Synaj serdecznie dziękuje za złożone ofiary na dzieła ewangelizacyjne (zebrano 1.839,03zł) i zaprasza wszystkich ofiarodawców oraz poszukujących Boga na wtorkową mszę i adorację o godz. 18.00 z modlitwą za wszystkich dobrodziejów.
  • Kolejna edycja kursu ALPHA rozpocznie się w naszej parafii 28 września. Kurs ma na celu przez rozmowy przy kolacji, film i spotkanie w grupach pomóc w odkryciu na nowo sensu wiary i życia. Kurs skierowany jest do ludzi dorosłych i młodych. Zapisy w zakrystii i pod numerem telefonu podanym na banerze wiszącym przed kościołem.
  • Dzieci, które chciałyby dołączyć do scholii parafialnej, s. Maksymiliana serdecznie zaprasza na próby w każdą niedzielę o godzinie 11:30 do kościoła (czyli pół godziny przed mszą świętą).
  • Zachęcamy do lektury Opiekuna i innych czasopism katolickich. Pamiętajmy o kalendarzach diecezjalnych. Możemy też zabrać ze sobą medytację nad dzisiejszym Słowem.