Start Ogłoszenia duszpasterskie V Niedziela wielkanocna - 28.04.2024

V Niedziela wielkanocna - 28.04.2024

Email Drukuj PDF

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

28.04.2024 r.

 

  • Zakorzenieni przez sakramenty w Jezusie Chrystusie chcemy przynosić obfite owoce naszej wiary. Niech nasza modlitwa daje siłę do czynienia dobra całemu światu, naszej Ojczyźnie, parafii, wszystkim rodzinom i nam samym
  • W poniedziałek obchodzimy święto św. Katarzyny ze Sieny – Patronki Europy i Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej; w środę wspominamy św. Józefa Rzemieślnika i rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które w naszej parafii będą odprawiane o godz. 17.30. W czwartek wspominamy św. Atanazego BpDK i przeżywamy Dzień Flagi RP. W piątek obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze święte w porządku niedzielnym i dodatkowo (z racji I piątku) msza święta o godz. 19.30, a po niej modlitwa o uzdrowienie i namaszczenie olejem św. Szarbela. Taca w tym dniu przeznaczona jest na media diecezjalne, a z racji uroczystości nie obowiązuje post. W sobotę wspominamy św. Floriana M.
  • W czwartek zapraszamy do bazyliki św. Józefa na modlitwę i mszę w intencji rodzin i poczętego życia. Rozpoczęcie spotkania o godz. 17.00.
  • W piątek spowiedź podczas mszy świętych. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną: ks. Proboszcz w czwartek od godz. 8.00; ks. Przemysław w sobotę od godz. 9.00.
  • W pierwszą sobotę maja msza św. i różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 8.00.
  • Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnią niedzielę na pokrycie kosztów malowania kościoła.