Start Duszpasterze

Niedziela Świętej Rodziny

Email Drukuj PDF

 

 

Święto Najświętszej Rodziny

W Święto Najświętszej Rodziny zapraszamy Was do szczególnej modlitwy za wszystkie rodziny naszego miasta a także całego świata. Wiemy, jak rodzina jest dziś mocno zagubiona i mocno atakowana. Prośmy Boga, aby wejrzał na wszystkie rodziny - szczególnie te, które przeżywają kryzys.

Do wspólnej modlitwy niech nas zachęca modlitwa mszalna z dzisiejszego święta:

Boże, Ty w Świętej Rodzinie dałeś nam wzór życia, spraw, abyśmy złączeni wzajemną miłością, naśladowali w naszych rodzinach Jej cnoty i doszli do wiecznej radości w Twoim domu.

 

W tym dniu zapraszamy Was także do obejrzeniu zdjęć z ostatnich Rekolekcji Ewangelizacyjnych, które odbyły się w Nazarecie w dniach 10-12 grudnia 2010r. Wiele dobrego zdarzyło się w tych czasie. Zapraszamy do oglądania !!!

 

 

AKT POŚWIĘCENIA SIĘ NAJŚWIĘTSZEJ RODZINIE
(Modlitwa Papieża Leona XIII)

Jezu, Zbawicielu nasz Najdroższy, przyszedłeś na świat, aby go oświetlić Swoją nauką i własnym przykładem. Większość swego życia ziemskiego spędziłeś w ubogim Domku Nazaretańskim, w pokornym poddaniu się Maryi i Józefowi, a przez to uświęciłeś tę Rodzinę, która miała być wzorem dla wszystkich chrześcijańskich rodzin.

Przyjmij łaskawie naszą rodzinę, która się Tobie dzisiaj oddaje i poświęca. Broń, strzeż i utwierdzaj nas w Twej świętej bojaźni, pokoju, zgodzie i miłości chrześcijańskiej, abyśmy stali się podobni do Boskiego Wzoru Twojej Świętej Rodziny i w ten sposób wszyscy razem, bez wyjątku, osiągnęli wieczne szczęście.

Maryjo, Najmilsza Matko Jezusa i nasza Matko, przez Twoje pełne miłości wstawiennictwo uczyń to nasze poświęcenie się miłym Jezusowi i wyjednaj nam Jego łaski i błogosławieństwo.

Święty Józefie, Najtroskliwszy Opiekunie Jezusa i Maryi, wspieraj nas Swoją modlitwą we wszystkich naszych duchowych i doczesnych potrzebach, abyśmy mogli wraz z Maryją i Tobą chwalić Jezusa, naszego Boskiego Zbawiciela przez całą wieczność. Amen.

 

Zapraszamy także do lektury listu pasterskiego Episkopatu Polski na Niedzielę Świętej Rodziny - tekst dostępny jest tutaj.