Start Ogłoszenia duszpasterskie

XXVIII Niedziela zwykła - 13.10.2019

Email Drukuj PDF

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

13.10.2019r.

 

  • Dziś przeżywamy Dzień Papieski. „Bóg zapłać” za ofiary składane przed kościołem Papieski Fundusz Stypendialny. Pamiętajmy również w modlitwach o ks. Biskupie Edwardzie w dniu Jego imienin.
  • W poniedziałek Dzień Edukacji Narodowej – zachęcamy do modlitwy w intencji nauczycieli, katechetów i pracowników szkół, do których uczęszczają dzieci i młodzież z naszej parafii. W liturgii Kościoła we wtorek wspomnienie św. Teresę od Jezusa; w środę św. Jadwigi Śląskiej i rocznica wyboru św. Jana Pawła II na papieża. W czwartek wspominamy św. Ignacego Antiocheńskiego, a w piątek obchodzimy święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona wszystkich pracowników Służby Zdrowia. Pamiętajmy również o Ks. Biskupie Łukaszu z okazji imienin. W sobotę obchodzimy odpust św. Piotra z Alkantary – patrona naszej świątyni.
  • We wtorek obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Zapraszamy wszystkich, którzy przeżywają tragedię utraty dzieci na różaniec w ich intencji o godz. 17.30 i modlitwę przy figurze Matki Bożej Bolesnej bezpośrednio po różańcu. Prosimy o zabranie zniczy, których światło będzie znakiem życia Waszych dzieci w Królestwie Niebieskim.
  • W środę po mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Radę Duszpasterską Parafii.
  • W przyszłą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Misyjny. Zachęcamy do modlitwy w intencji misjonarzy i wsparcia ich dzieł ofiarami do puszek przed kościołem.
  • Rozprowadzamy kalendarze na rok 2020, które są cegiełką na utrzymanie kleryków naszego seminarium. Zachęcamy również do czytania czasopism katolickich.
  • Zachęcamy do gorącej modlitwy w intencji naszych zmarłych. Do kancelarii i zakrystii można przynosić kartki na wypominki oktawalne i roczne.
  • Kartki z zaznaczoną propozycją układu mszy niedzielnych od stycznia przyszłego roku można zostawić w koszykach przed prezbiterium lub na ołtarzach bocznych. Jeśli ktoś nie zabrał kartki w ubiegłą niedzielę, może to zrobić dzisiaj. Wydrukowane propozycje znajdują się na bocznych ołtarzach.
Więcej…