Start Ogłoszenia duszpasterskie

Wniebowstąpienie Pańskie - 24.05.2020

Email Drukuj PDF

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

24.05.2020r.

 

  • Nasza droga do nieba prowadzi przez wiele trudności związanych ze sprawami tego świata, ale żyjąc miłością i czyniąc dobro dajemy świadectwo o przeznaczeniu do wieczności.
  • W liturgii Kościoła w tym tygodniu we wtorek wspomnienie św. Filipa Neri (obchodzimy również Dzień Matki), w piątek wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej. W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Zapraszamy na nowennę do Ducha Świętego połączoną z nabożeństwami majowymi.
  • Narzeczonych, którzy rozpoczęli w tym roku przygotowanie do sakramentu małżeństwa, prosimy o kontakt mailowy na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. w celu wspólnego ustalenia formy dokończenia tego przygotowania.
  • Rodziców, którzy chcieliby porozmawiać o formie I Komunii Świętej indywidualnej dla swojego dziecka, zapraszamy w tym tygodniu do kancelarii w godzinach urzędowania.
  • W dalszym ciągu utrzymujemy niedzielny porządek mszy świętych o godz. 7.00 (dla sióstr), 8.00, 10.00, 12.00, 16.00, 18.00 i 19.30. Informujemy też, że zgodnie z wytycznymi sanitarnymi w nabożeństwach wewnątrz naszego kościoła może uczestniczyć 40 osób. Z tej racji zachęcamy do udziału we mszy św. w świątyni, choć w dalszym ciągu będziemy transmitować na kanale YouTube msze św. w piątki o godz. 18.00 i w niedziele o godz. 10.00 i 18.00. Prosimy, aby w kościele i na placu zachowywać między sobą odpowiednie odległości oraz przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa. Przy przyjmowaniu komunii świętej na rękę prosimy o zdejmowanie rękawiczek. Ten sposób przyjęcia Ciała Pańskiego jest wciąż zalecany przez pasterzy Kościoła z racji trwającej epidemii, dlatego dziękujemy za zrozumienie naszej troski o Was i otwartość serca na tę formę przyjmowania komunii. Płyn do dezynfekcji rąk znajduje się w oznaczonym pojemniku pod chórem.
  • W zakrystii dostępne są nowe numery Opiekuna, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i Różańca.
Więcej…