Start Ogłoszenia duszpasterskie

VII Niedziela zwykła - 23.02.2020

Email Drukuj PDF

VII NIEDZIELA ZWYKŁA

23.02.2020r.


 • Najbliższa środa rozpoczyna Wielki Post. W tym dniu na znak nawrócenia i podjęcia pokuty, bo wszyscy jesteśmy słabymi i grzesznymi ludźmi, z pokorą przyjmujemy popiół na nasze głowy. Msze święte w Popielec o godz. 6.30, 8.00, 16.00 i 18.00. Zgodnie z kanonami 1251-1252 Kodeksu Prawa Kanonicznego w Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość (nie spożywa się pokarmów mięsnych) i post ścisły (ilościowy). Prawem o wstrzemięźliwości są związani wszyscy powyżej 14. roku życia, a prawem o poście - osoby pełnoletnie do rozpoczęcia 60. roku życia. Nie istnieje natomiast obowiązek uczestniczenia w dzisiejszej Mszy świętej. Mimo to zachęcamy do wzięcia w niej udziału.
  W czasie Mszy dokonuje się obrzędu posypania głowy popiołem. Jest on przygotowywany z gałązek palm lub innych drzew poświęconych w poprzednim roku podczas Niedzieli Palmowej. Akt ten symbolizuje ułomność i przemijalność człowieka, jest znakiem żałoby i pokuty. Dzisiaj rozpoczynamy również Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i prosimy Boga o uzdrowienie naszych sióstr i braci pogrążonych w nałogach i zniewoleniach
  .
 • Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.30, a Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.30.
 • W Popielec kancelaria nieczynna.
 • W przyszłą niedzielę już po raz 31 wyruszy ulicami naszego miasta Kaliska Droga Krzyżowa. Rozpoczęcie przy kościele ojców jezuitów o godz. 14.00. Zakończenie w ogrójcu jezuitów.
 • W zakrystii można otrzymać Zdrapkę Wielkopostną. Zachęcamy do nabywania czasopism katolickich i kalendarza diecezjalnego.
 • Rozpoczęliśmy przygotowanie dorosłych do bierzmowania. Kolejne spotkanie w piątek po mszy św. wieczornej w Domu Parafialnym.
 • Chętnych do zaangażowania się w dzieło Klubu Seniora w naszej parafii zapraszamy na spotkanie dzisiaj po mszy świętej o godz. 10.00 w kościele.
 • W środę 4 marca mszą św. o godz. 18.00 rozpoczynamy przygotowanie do Sakramentu Małżeństwa. Spotkania będą w środy i czwartki przez 3 tygodnie oraz w sobotę 21 marca. Zgłoszenia w zakrystii i kancelarii.
 • Wspólnota Magnificat zaprasza na Seminarium Odnowy Wiary. Cykl siedmiu spotkań rozpocznie się w piątek 28 lutego o godz. 19.30 w kościele na Ogrodach. Szczegóły na zaproszeniach pod chórem i plakacie.
 • Dyrekcja SP nr 4 przy ul. Polnej w Kaliszu zaprasza uczniów i ich rodziców do zapisów do klas pierwszych od 24 lutego do 6 marca oraz udziału w drzwiach otwartych 29.02. od godz. 11.00 do 13.00.
Więcej…