Start Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela adwentu - 5.12.2021

Email Drukuj PDF

II NIEDZIELA ADWENTU

5.12.2021r.

 

  • Rozpoczynamy czas rekolekcji adwentowych. W poniedziałek i wtorek msze święte z naukami ogólnymi o godz. 18.00. Ofiary zbierane w czasie rekolekcji są przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Spowiedź w poniedziałek i wtorek od 17.30. Ofiary przeznaczone na diecezję zbierzemy na tacę w przyszłą niedzielę.
  • W liturgii w poniedziałek wspomnienie św. Mikołaja Bpa, we wtorek św. Ambrożego, a w środę uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu zapraszamy o godz. 12.00 na „Godzinę łaski” przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, aby modlić się o potrzebne łaski dla całego świata. Natomiast podczas wieczornej mszy św. zostaną poświęcone medaliki dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. W tym dniu zawierzymy też naszą parafię św. Józefowi z racji zakończenia roku poświęconego Opiekunowi Kościoła.
  • Również w środę ks. Biskup Damian zaprasza do bazyliki na uroczyste zakończenie Roku św. Józefa – o godz. 12.00 msza święta poprzedzona konferencją.
  • Zapraszamy wszystkich – szczególnie dzieci i młodzież – na RORATY, które będą odprawiane w dni powszednie o godz. 6.30 (w czwartki w języku łacińskim).
  • Zapraszamy do włączenia się w dzieło miłosierdzia Tytka Charytatywna. Torby można odebrać w zakrystii lub przy ołtarzu Serca Pana Jezusa. Jak co roku zachęcamy do przygotowania paczek świątecznych dla dzieci. Serca wyłożone są na ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • Zachęcamy do włączenia się w świąteczne akcje CaritasWigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom i Tytka charytatywna – tytki, świece (małe - 8zł lub duże - 18zł) do nabycia przed kościołem i w zakrystii. Są również nowe numery Opiekuna, Gościa NiedzielnegoMałego Gościa oraz kalendarze diecezjalne – cegiełki na utrzymanie naszych kleryków. U sióstr można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny.
  • Dzisiaj przed kościołem zbiórka ofiar na Kościół katolicki na Wschodzie. Bóg zapłać za wsparcie naszych braci i sióstr w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej.
  • W przyszłą niedzielę ulicami Kalisza przejdzie procesja różańcowa w intencji przebłagania Pana Boga za grzechy zabójstw dzieci i prośby o ustanowienie prawa chroniącego każde ludzkie życie w Polsce i na świecie. Będziemy również prosić o światło Ducha Świętego dla wszystkich uczestników trwającego w Kościele Synodu Biskupów. Procesja rozpocznie się ok. godz. 12.20 w kaplicy św. Jana Pawła II i przejdzie ulicami: Ks. Piotrowskiego, Ks. Kaczorowskiego, Armii Krajowej, Al. Wojska Polskiego, Widok, Harcerską, Śródmiejską, Zamkową do pomnika św. Jana Pawła II na placu przy bazylice św. Józefa.
Więcej…