Start Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Adwentu - 17.12.2017

Email Drukuj PDF

III NIEDZIELA ADWENTU

17.12.2017r.

 

  • Rozpoczęliśmy rekolekcje parafialne. Niech to będzie czas zatrzymania się, refleksji nad sprawami najważniejszymi, zyskania dystansu do tego wszystkiego, co nie jest istotnie w przeżywaniu Bożego Narodzenia. W poniedziałek i wtorek nauki rekolekcyjne o godz. 8.00 i 18.00. Nauki stanowe po mszach świętych wieczornych: w poniedziałek dla kobiet, we wtorek dla mężczyzn. Serdecznie zapraszamy. Ofiary zbierane w czasie rekolekcji przeznaczone będą na ogrzewanie kościoła.
  • W piątek adwentowa KALISKA NOC KONFESJONAŁÓW. W dziewięciu kościołach naszego miasta od godz. 19.00 do północy będzie można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. W tym czasie będzie również okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu. Osoby niedosłyszące zapraszamy na spowiedź do zakrystii.
  • Wigilia w tym roku przypada w IV niedzielę adwentu. Msze święte niedzielne będą o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 12.40. Zapraszamy w dni powszednie na roraty o godz. 6.30. We wtorek roraty w języku łacińskim.
  • W piątek po mszy świętej o godz. 18.00 zapraszamy dzieci (zapisane wcześniej) po odbiór paczek. Bóg zapłać wszystkim Dobrodziejom, którzy je przygotowali. Dziękujemy również za wsparcie akcji Caritas – Tytka Charytatywna. Jest jeszcze możliwość włączenia się w te dzieła. Tytki prosimy przynieść do soboty, a paczki dla dzieci do środy.
  • Pasterka o północy z niedzieli na poniedziałek. Połowa tacy z Pasterki przeznaczona jest na fundację Pro Familia. Dla dzieci i osób starszych będzie też msza św. o godz. 22.00. W uroczystość Narodzenia Pańskiego nie będzie mszy św. o godz. 7.00 i 19.30.
  • W drugi dzień świąt msze w porządku niedzielnym (nie będzie tylko eucharystii o godz. 19.30). Dzieci i młodzież zapraszamy na wspólne kolędowanie przy żłóbku 26 grudnia na godz. 16.00.
  • W imieniu organizatorów zapraszamy na koncert kolęd pod tytułem „Betlejem w Polsce”. Wystąpią największe gwiazdy polskiej chrześcijańskiej sceny muzycznej: m.in. Natalia Kukulska, Mieczysław Szcześniak, Beata Bednarz i Agnieszka Musiał. Koncert odbędzie się w czwartek 11.01.2018 o godz. 19:00 w hali „Arena Winiary” w Kaliszu. Bilety w cenie 40, 60 lub 80zł do nabycia w zakrystii.
  • W parafii św. Jana Pawła II w najbliższy czwartek o godz. 18.30 będzie msza święta z modlitwą o uzdrowienie, którą odprawi o. Andrzej Smołka.
  • Jest nowy numer Opiekuna, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa. W Opiekunie śpiewnik kolędowy. Pamiętajmy o nabywaniu kalendarzy diecezjalnych.
  • Pamiętajmy o poświęconym opłatku i świecach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

 

Więcej…