Start Ogłoszenia duszpasterskie

XXIX Niedziela zwykła - 21.10.2018

Email Drukuj PDF

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

21.10.2018r.

 

  • Dzisiejszą niedzielą – Światowym Dniem Misyjnym – rozpoczynamy tydzień modlitw za misje i misjonarzy. Papież Franciszek w orędziu misyjnym tak pisze o swoim doświadczeniu misyjnym: „dzięki wierze znalazłem fundament moich marzeń i siłę, by je zrealizować. Widziałem wiele cierpień, wiele ubóstwa oszpecającego twarze wielu braci i sióstr. A jednak dla tych, którzy są z Jezusem, zło jest wyzwaniem, aby kochać coraz bardziej. Wielu mężczyzn i wiele kobiet, wielu ludzi młodych w imię Ewangelii wielkodusznie poświęcało się, czasami aż do męczeństwa, w służbie swoim braciom”. Bóg zapłać za każdą ofiarę na misje złożoną dziś przed kościołem.
  • W liturgii Kościoła w poniedziałek wspominamy św. Jana Pawła II.
  • W przyszły czwartek uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w kościele o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00 (msza św. z uroczystości również w środę, 31.10. o godz. 18.00). Zachęcamy do gorącej modlitwy w intencji naszych zmarłych i zapraszamy w oktawie Wszystkich Świętych na różaniec z wypominkami za zmarłych o godz. 17.30. Można również zamawiać wypominki roczne.
  • W środę na różańcu, nowennie i mszy świętej będziemy się modlić szczególnie za mieszkańców ul. Fabrycznej. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  • W przyszłą niedzielę zapraszamy do naszej świątyni na Wieczór Uwielbienia prowadzony przez wspólnoty Synaj, Magnificat, Neokatechumenat, Kościół Domowy i Przyjaciele Oblubieńca. Początek o godz. 19.30.
  • W przyszłą niedzielę przed kościołem będzie okazja wsparcia dzieł prowadzonych przez Stolicę Apostolską (tzw. świętopietrze).
  • Jest nowy numer Opiekuna, Gościa Niedzielnego i inne czasopisma. Pamiętajmy tez o kalendarzach na rok 2019, które są cegiełką na utrzymanie kleryków z naszego seminarium. Cena 5 zł.
Więcej…