Start Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela zwykła - 5.02.2017

Email Drukuj PDF

V NIEDZIELA ZWYKŁA

5.02.2017r.

 

  • W sobotę przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W 1858 roku Matka Boża zjawiła się ubogiej pasterce Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej w Lourdes. Podczas 18 zjawień Maryja wzywała do modlitwy i pokuty oraz poleciła, by na miejscu objawień stanął kościół. Wkrótce Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się światowym centrum kultu maryjnego. W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Wszystkich chorych zapraszamy w sobotę na mszę świętą z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych o godz. 10.00, a po nabożeństwie na spotkanie w Domu Parafialnym. Prosimy rodziny, znajomych i sąsiadów, aby pomogli chorym, starszym i niepełnosprawnym w dotarciu do świątyni. Na to spotkanie zapraszamy również Parafialny Zespół Caritas, Wspólnotę Synaj i Żywy Różaniec. Można też zgłosić do zakrystii konieczność podwiezienia chorych na to spotkanie.
  • W tygodniu w liturgii wspominamy w poniedziałek św. Pawła Miki i męczenników japońskich, a w piątek św. Scholastykę.
  • W środę mszą św. o godz. 18.00 rozpoczynamy przygotowanie do sakramentu małżeństwa. Spotkania będą odbywać się w środy i czwartki przez 6 tygodni.
  • Jest w naszej parafii wiele dorosłych osób, które nie mają jeszcze bierzmowania. Chętnych zapraszamy na spotkanie, które rozpocznie się mszą św. w piątek o godz. 18.00. Po mszy św. będzie spotkanie modlitewne dla wszystkich, którzy chcą przystąpić w tym roku do bierzmowania.
  • Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.
  • Dzisiaj zbiórka przed kościołem na zakony klauzurowe w naszej diecezji. Siostry zapewniają o wdzięcznej modlitwie w intencji dobrodziejów.
  • Zachęcamy do nabywania „Opiekuna” i „Gościa Niedzielnego”. W „Gościu Niedzielnym” można przeczytać m.in. artykuł o Helenie Kmieć, wolontariuszce misyjnej zamordowanej w Boliwii 24 stycznia br.

 

Więcej…
 
Więcej artykułów…