Start Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Najświętszej Trójcy - 26.05.2024

Email Drukuj PDF

NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

26.05.2024 r.

 

  • Zanurzeni od chwili chrztu świętego w tajemnicy Trójcy Świętej czerpiemy miłość z samego jej źródła. Niech ten błogosławiony czas wprowadza nas w plany Boga, który w szczególny sposób objawia nam się w tajemnicy Eucharystii.
  • W środę wspominamy św. Urszulę Ledóchowską Dz; w czwartek obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze święte w naszym kościele o godz. 8.00, 10.00 i 18.00 – z procesją w ogrójcu przykościelnym. W piątek obchodzimy święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny; w sobotę wspominamy św. Justyna M i obchodzimy Dzień Dziecka.
  • Zachęcamy do udziału w procesji Bożego Ciała, która rozpocznie się w katedrze po mszy św. o godz. 10.00 i zakończy uroczystym błogosławieństwem na Rynku Miejskim. Kwadrans po zakończeniu procesji będzie msza św. w kościele ojców franciszkanów.
  • Dzieci komunijne, rocznicowe i inne prosimy o włączenie się w procesję miejską Bożego Ciała i procesje w oktawie tej uroczystości w naszej parafii.
  • Rocznica Pierwszej Komunii świętej będzie w naszym kościele w niedzielę 9 czerwca o godz. 12.00. Próba dla dzieci komunii rocznicowej będzie w czwartek 6 czerwca o godz. 16.00. Spowiedź przed rocznicą będzie w sobotę 8 czerwca o godz. 8.50.
  • W sobotę po mszy świętej o godz. 8.00 różaniec wynagradzający Najświętszej Maryi Pannie wszelkie zniewagi i spotkanie Róż Różańcowych.
  • Odwiedziny chorych: ks. Przemysław w sobotę 1 czerwca od godz. 9.00; ks. Proboszcz w piątek 7 czerwca od godz. 9.00.
  • W niedzielę 2 czerwca w Narodowym Sanktuarium Świętego Józefa będziemy przeżywali święto miasta Kalisza i Diecezji Kaliskiej związane z odpustem Opieki św. Józefa. Zapraszamy na sumę odpustową pod przewodnictwem bpa Damiana Bryla o godzinie 12.30. Drugą częścią świętowania będzie Diecezjalny Dzień Życia i Rodziny, który rozpocznie się mszą św. o godz. 18.00. Przedłużeniem modlitwy będzie uwielbienie prowadzone przez ks. Grzegorza Mączkę i Jakuba Tomalaka z zespołem KWU.
Więcej…