Start Ogłoszenia duszpasterskie

XXVII Niedziela zwykła - 7.10.2018

Email Drukuj PDF

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

7.10.2018r.

 

  • W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać XVIII Dzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie ojcostwa”. Jak co roku przypominamy sobie nauczanie św. Jana Pawła II i chcemy żyć według tego, co wskazywał. Przed kościołem można będzie wesprzeć Papieski Fundusz Stypendialny. Centralne uroczystości rozpocznie w katedrze msza św. o godz. 16.30. Po eucharystii program „Krzyżu Święty nade wszystko…” i przejście na dalszą modlitwę pod pomnik św. Jana Pawła II..
  • W liturgii w środę wspominamy bł. Marię Angelę Truszkowską, a w sobotę bł. Honorata Koźmińskiego. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30.
  • W najbliższą środę podczas różańca, nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i mszy św. będziemy się szczególnie modlić w intencji mieszkańców ul. Czaszkowskiej. Zapraszamy do wspólnoty modlitwy wszystkich mieszkańców tej ulicy. Po eucharystii spotkanie dla dorosłych, którzy chcą się przygotować do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  • W sobotę o godz. 17.30 różaniec fatimski i procesja z figurą Matki Bożej. W tym dniu imieniny obchodzi Ks. Biskup Edward Janiak, którego będziemy polecać w naszych modlitwach.
  • W przyszłą niedzielę z okazji Dnia Edukacji Narodowej zachęcamy do modlitwy w intencji nauczycieli, wychowawców i pracowników szkół, przede wszystkim z terenu naszej parafii.
  • W poniedziałek, 15 października, kolejny Dzień Dziecka Utraconego. Zapraszamy wszystkich przeżywających utratę dziecka na wieczorny różaniec, mszę św. i procesję pod figurę Matki Bożej Bolesnej. Prosimy o zabranie zniczy symbolizujących pamięć o dzieciach utraconych.
  • Jest nowy numer Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i Opiekuna, a także kalendarze diecezjalne na przyszły rok.
Więcej…