Start Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - 21.04.2019

Email Drukuj PDF

ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE

21.04.2019r.

 

  • BÓG ZAPŁAĆ wszystkim, którzy czynnie włączyli się w Triduum Paschalne w naszej parafii – kapłanom, siostrom Vianney’i, Esterze i tym, które przygotowały Grób Pański; siostrom Antoninie, Oldze, Donacie, Elizabetcie, Irminie, panu Pawłowi i Stanisławowi za przygotowanie kaplicy adoracji, wystroju świątyni i wszelką pomoc; panom z asysty, którzy przyozdobili plac przed kościołem; chórowi pod dyrekcją s. Ancilli i panu organiście Dawidowi za przygotowanie i poprowadzenie śpiewów podczas liturgii; Asyście Parafialnej, ministrantom, lektorom, szafarzom, wspólnocie Synaj i wszystkim, którzy włączyli się w liturgię tych dni. Dziękujemy także składającym ofiary na kwiaty i Wam wszystkim – za wspólną modlitwę, składane życzenia i wszelką życzliwość. Na ręce S. Przełożonej składamy podziękowanie wszystkim siostrom za modlitwę i wszelki trud włożony w to, abyśmy pięknie przeżyli Paschę Chrystusa.
  • Każdy dzień Oktawy Wielkanocnej ma rangę uroczystości, dlatego w najbliższy piątek nie obowiązuje post.
  • Trwamy w nowennie przed ŚWIĘTEM MIŁOSIERDZIA. Zapraszamy codziennie na koronkę do Miłosierdzia Bożego podczas wieczornej adoracji o godz. 17.45.
  • Dziś pierwsza msza święta będzie odprawiona o godz. 8.30, a w poniedziałek wielkanocny porządek mszy świętych niedzielny. W niedzielę i poniedziałek nie będzie mszy św. o godz. 19.30.
  • Siostry Nazaretanki zapraszają w przyszłą niedzielę do wspólnego uwielbienia Bożego Miłosierdzia w naszej świątyni od godz. 14.30.
  • Odpowiadając na apel abp Stanisława Gądeckiego Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, zachęcamy do akcji sms-owej oraz dobrowolnych wpłat przez Caritas Polska na rzecz odbudowy katedry Notre-Dame w Paryżu.
  • Zgromadzenie Sióstr Wspólnej Pracy z ul. Grodzkiej zaprasza kobiety na sesję formacyjną, która odbędzie się 26 i 27 kwietnia. Szczegóły na plakacie.
  • Pamiętajmy o pogłębianiu swojej wiary przez czytanie czasopism katolickich: Opiekuna, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Różańca i czasopism misyjnych.
Więcej…