Start Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej - 25.03.2018

Email Drukuj PDF

NIEDZIELA PALMOWA

MĘKI PAŃSKIEJ

25.03.2018r.

 

  • W Wielkim Tygodniu Kościół celebruje misteria zbawienia wypełnione przez Chrystusa począwszy od uroczystego wjazdu do Jerozolimy aż do Jego błogosławionej męki i chwalebnego zmartwychwstania..
  • W Wielką Środę w wielu świątyniach Kalisza odbędzie się „NOC KONFESJONAŁÓW”. Spowiadać będziemy również w naszym kościele od godz. 19.00 do północy. W tym czasie będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Wesprą nas swoją modlitwą siostry z zakonów kontemplacyjnych, osoby konsekrowane i wspólnoty parafialne.
  • Zapraszamy wszystkich do wspólnego przeżywania TRIDUUM PASCHALNEGO MĘKI, ŚMIERCI i ZMARTWYCHWSTANIA CHRYSTUSA.

WIELKI CZWARTEK – Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Adoracja Chrystusa w kaplicy adoracji do godz. 22.00.

WIELKI PIĄTEK – koronka do Miłosierdzia Bożego i Droga Krzyżowa o godz. 15.00 (rozpoczęcie nowenny przed świętem Miłosierdzia Bożego). Liturgia Męki i Śmierci Pańskiej o godz. 18.00. Adoracja Chrystusa w Grobie do godz. 23.00. Ofiary składane podczas adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie miejsc kultu w Ziemi Świętej.

WIELKA SOBOTA – adoracja Chrystusa w Grobie od godz. 8.00; święcenie pokarmów na stół wielkanocny co pół godziny od 10.00 do 16.00.

– LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ rozpocznie się o godz. 20.00 i zakończy ją procesja rezurekcyjna ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO (prosimy o zabranie ze sobą świec). Zapraszamy asystę, służbę liturgiczną i wszystkich wiernych do owocnego przeżycia tych najważniejszych w całym roku celebracji.

  • W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA pierwsza msza święta będzie odprawiona o godz. 8.30. W poniedziałek wielkanocny porządek mszy świętych niedzielny (nie będzie tylko mszy św. o godz. 19.30).
  • Spotkania ministrantów i lektorów w czwartek o godz. 17.00, w piątek godz. 14.00, w sobotę godz. 9.00.
  • Dziękujemy za ofiary składane do skarbonek pod chórem i przy kaplicy żołnierskiej na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz ofiary składane przy krzyżu na jałmużnę postną.
  • Pamiętajmy o pogłębianiu swojej wiary przez czytanie czasopism katolickich: Opiekuna, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Różańca i czasopism misyjnych.
  • Serdecznie zapraszamy na spotkanie Duszpasterstwa Młodzieży Nazaretańskiej połączone z nocą filmową 6 kwietnia o godz. 18.00. Więcej informacji na plakacie w gablocie i u s. Anastazji.
  • W kwietniu w Kaliszu będzie specjalny „weekend dla mężczyzn”. Szczegóły na plakacie przed kościołem.

 

Więcej…